Bursaspor'da rekabet takıma fayda sağlayacak

Bekir Yılmaz ve Şamil Çinaz sezon başı hazırlıkları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bursaspor'da rekabet takıma fayda sağlayacak
- A +

 

Bekir Yılmaz: “Geçen sezondan daha iyi bir takım izlettireceğiz”

Bekir Yılmaz, geçtiğimiz sezondan daha iyi takım izlettirmek istediklerini vurguladı. Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü;  “Bizim için yeni bir sezon daha başladı. Çalışmalarda tempo her geçen gün yükselecek, bu da sezon başı kampları için çok normal bir şey. Bir sezon boyunca bizi taşıyacak antrenmanları yapıyoruz. Şuana kadar çalışmalarımız çok iyi gidiyor. Hocalarımızla, yeni gelen oyuncularla çok güzel bir ortamımız var. Şuan da birbirimizle daha fazla vakit geçirip birbirimiz tanıyoruz. Bu dönem bizim için aynı zamanda bir kaynaşma sürecide oluyor.

Yeni sezonda geçtiğimiz sezondan daha iyi bir Bursaspor izlettireceğimizi düşünüyorum. Çünkü Bursaspor Kulübü’nün hedefi her sezon bir önceki sezondan daha yükseğe çıkabilmektir. Kendini biraz daha yukarıya atabilmektir. Takımımızdan ayrılanlar oldu, yeni gelen oyuncular oldu. Yeni gelen arkadaşlarımızın gelenlerin yerini dolduracağına eminim. Sonuçta burası çok büyük bir kulüp, bu büyüklüğe göre oyuncular transfer ediliyor. Milli takımda olan oyuncularımız vardı onlarda izinleri tamamladı bugün yarın aramıza katılacaklar. Onlar da geldiğinde tam kadro olarak uyum içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğimizi düşünüyorum.

Ben her sezon sahada en iyisini vermeye çalışıyorum. Geçen sezonda Şenol Hoca’nın bana görev verdiği maçlarda elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Geçen sezon tam istediğim gibi gitmedi diyebilirim. Benim hırslı bir yapım var her müsabakada 90 dakika oynamak istiyorum. Bu sezonda geçen sezonki eksiklerimi kapatıp daha güzel bir sezon geçireceğime inanıyorum.”

 

Şamil Çinaz: “Rekabet ortamı fayda sağlayacaktır”

Deneyimli oyuncu Şamil Çinaz, bu sezonda oyuncular arasında rekabetin üst düzey olacağını vurguladı. Çinaz, rekabetin takımımıza fayda sağlayacağını söyledi ve şöyle devam etti; “Yeni sezondan beklentilerimiz, öncelikle iyi bir başlangıç yapmak. Yeni stadımızın getireceği dinamizmle, pozitif havayla güzel bir sezon geçirip hedeflerimize ulaşmak istiyoruz. Geçtiğimiz sezon farklı mevkilerde görev aldım fakat zorlandığımı söyleyemem. Ben hem stoper hem ön libero oynayabilecek bir oyuncuyum. Bu sezon ne getirir bilemeyiz. Hocamızın bana nerede görev verirse orada elimden gelenin en iyisini yapacağım. Bursaspor gibi büyük bir kulüpte rekabetsiz bir ortam olamaz. Bu sezonda rekabetin üst düzeyde olacağı bir ortam olacak. Bu ortam hem oyunculara bireysel olarak, hem de takıma faydalı olacaktır. Bu rekabet ortamının herkese pozitif dönüşü olacaktır. Kendimle ilgili sezon başında çıkan transfer haberlerinin tamamı asılsızdır, ben Bursaspor’da olmaktan çok mutluyum.”

Yorum Ekle

İlgili Haberler