Bursaspor’da kongre tarihleri belirlendi

Yeşil beyazlı kulüp, Olağan Genel Kurulu’nu 7-16 mayıs tarihlerinde gerçekleştirecek.

Bursaspor’da kongre tarihleri belirlendi
- A +

 

Bursaspor’da mayıs ayında yapılacak olan olağan genel kurul öncesinde Divan Başkanlık Kurulu toplantısı Özlüce Tesisleri'nde yapıldı. Başkan Recep Bölükbaşı olağan genel kurulun 7 veya 16 Mayıs'ta yapılacağını ve başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Bölükbaşı; “Genel kurul tarihleri hep transfer dönemine yakın oluyordu. Biz büyük bir takımsak bazı şeyleri planlamamız gerekiyor” ifadesini kullandı. 

ANLAMLI TARİHLER

Tarihlerin anlamını da belirten Bölükbaşı; “İlkinin 7 Mayıs’ta olmasının sebebi merhum Başkan İbrahim Yazıcı’nın aramızdan ayrılışının ikinci yılı. İkincisinin 16 Mayıs’ta olmasının nedeni de 48 yıl sonra şampiyonluğu kazandığımız günün olması” ifadesini kullandı. Bölükbaşı genel kurul tarihini açıklamasının ardından başkanlığa tekrar aday olduğunu da belirtti. 

ADAYLIĞINI AÇIKLADI

“İstanbul takımlarının altında olan bir Bursaspor istemiyoruz” diyen Bölükbaşı, “Daha iyi bir Bursaspor sözü veriyorum” diye konuştu. Ardından söz alan Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Kadir Şankaya, başkan adaylarının başvuru yapması için 30 Nisan’ın son tarih olduğunu belirtti. Şankaya ayrıca 5 Mayıs’ta da adayların yönetim kurulu listelerini Divan Kurulu’na vermeleri gerektiğini sözlerine ekledi. 

BORÇ DAHA AZ

“Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki borcumuz dışarıda konuşulan 240 milyon liranın 3’te 1’inden daha az. Rakam belirtmek istemiyorum. Stattan 150-200 milyon lira gibi bir gelir elde etmeyi planlıyoruz.”

BENZİNLİK SATILMIYOR

“Karar verdik, benzinliği kendimiz işleteceğiz. Hazırlıkları yapıyoruz. Orası Bursaspor’un benzinliği olacak, satmıyoruz. Belki kiraya verebiliriz. 6600 metrekarenin 3 bini benzinlik. Geri kalan yere de yaşam alanı yapmayı planlıyoruz.” 

ZARAR EDİYORDUK

“Minareliçavuş’ta bulunan fabrika binaları ve araziyi 17 milyon 500 bin liraya sattık. Buradan zarar ediyorduk. Gelen parayla bankadan çekilen krediden 17 milyonu düştük. Usulsüz bir şey yapmıyoruz. Genel Kurul borçlanmamızın yanı sıra taşınmazların alınması ve satılması yetkisini de verdi.” 

Yorum Ekle

İlgili Haberler