sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Bursaspor attığından azını yemeyi başaramıyor

Uğur Meleke Ziraat Türkiye Kupası finalini değerlendirdi. Bursa hak ettiğinden çok azını atıyor.

Bursaspor attığından azını yemeyi başaramıyor
- A +

 

Dün gece Rus ruleti benzeri bir kupa finali izledik Bursa'da. Her iki takımın ofansif olarak Şampiyonlar Ligi'nden, defansif olaraksa Hollanda dördüncü liginden kesitler sunduğu bir oyundu finaldeki. Sonuçta daha fazla atanın kazandığı değil, daha fazla yiyenin kaybettiği bir müsabaka çıktı ortaya.

Kontrat derdindeki Sinan Bolat, sanırım Türkiye kariyerinin en iyi maçını oynadı Bursa'da. Dün sahada Türkiye öyküsüne yeni satırlar ekleme niyetinde olmadığını hissettiğim adamsa, Felipe Melo oldu. Melo, sanırım maça adeta Josue ile geçmişten kalan hesabını görmek için çıkmıştı Melo. Daha 40'ıncı saniyede yaptığı aşırı hareketin herhalde dünkü maçla ilgisi yoktu.
 

Bursa, şampiyonluğun 1 numaralı adayı

Bursa'nın kupa kaybı, aslında bu sezonun küçük bir özeti gibi. Türkiye'nin en eğlenceli futbolunu oynayan takımı, ülkenin en iyi hücum eden grubu, bir türlü attığından azını yemeyi başaramıyor. Çünkü büyük bir transfer planlaması hatası yaptılar, sezona realitede sadece iki stoper alternatifiyle girdiler. İbrahim ve Ethem takımdan gönderilince, Serdar ve Civelli de sağlık sorunları yaşayınca savunma, devşirme Şamil'le 1997'li genç Ertuğrul'a kaldı. Onların da dün düştükleri vaziyet ortada. Bursaspor, gelecek sezon kadrosuna iki iyi stoper katmak zorunda.

Ayrıca, Bursaspor ligin en fazla gol atan takımı olmasına rağmen hâlâ pozisyon verimlilikleri çok düşük. Bakambu, girdiği pozisyonların çok azını çerçeveye vurabiliyor. Türkiye'nin ön alanda en fazla nitelikli top çalan ve en fazla gol pozisyonuna giren orta saha oyuncusu Ozan Tufan, çok düşük şiddette şutlarla harcıyor pozisyonları. Acaba Bursa teknik kadrosuna bir “gol çalıştırıcı eski santrfor” mu gerek? Sadece gol vuruşu çalışmalı bazen bu çocuklar. Çünkü Bursa hak ettiğinden çok azını atıyor halen.

Eğer gelecek sezon Şenol Güneş, Bursa'da görevde kalırsa... Eğer Bursaspor, transferde iskelet kadrosundan önemli bir kayıp yaşamaz, Fernandao, Josue, Şener, Ozan gibi isimleri kentte tutabilirse... Ve eğer transferde iki iyi stoper bulabilirlerse... Gelecek yıl şampiyonluğun bir numaralı adayı Bursaspor olabilir pekala...

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler