Bursa’nın yeni Bademlisi Çamlıca (ÖZEL HABER)

Villaları, doğası ve yeşilliğiyle Bursa’nın büyüyen semtlerinden Çamlıca Mahallesi, havuzlu villaları ile Bademli’yi solladı. Misi Mahallesi ile Nilüfer ilçesi arasında köprü olan Çamlıca’nın yeni yüzü, yeni yerleşim alanlarının bu bölgeye kayacağı mesajını veriyor.

Bursa’nın yeni Bademlisi Çamlıca (ÖZEL HABER)
- A +

 

BURSA.COM

Bursa’da son zamanlarda villa tutkusu şehrin güzide yerlerinde yeni yaşam alanlarını oluşturmaya devam ediyor. Bursa’nın villalarıyla meşhur sosyete mahallesi Bademli’nin ardından havuzlu villa tipi sitelerle Nilüfer’in yeni gözdesi olan Çamlıca Mahallesi, yatırımcı ve müteahhitlerin de ilgisini çekiyor. Müteahhitlerin arsa bulmakta zorluk çektiği Çamlıca’da arsa fiyatları metrekaresi 722 lira ile bin 100 lira arasında değişiyor. Çamlıca merkezde arsa sıkıntısı yaşanırken, Misi Mahallesi’ne doğru arsaların fiyatları da metrekaresi 800 liraya kadar yükseldi. Bademli’de villa fiyatları 500 bin ile 1 milyon arasında olurken, Çamlıca’da villa fiyatları 450 bin ile 850 bin lira arasında satılıyor.

Çamlıca Mahallesi sakinleri, Çamlıca’nın Nilüfer’in yeni gözdesi olduğunu ifade ederek, “Bursa’nın gözdesi Bademli’ydi ama bu tahtı Çamlıca olarak ele geçiriyoruz. Merkeze yakın olan mahallemizde sosyal ve spor alanlarının yanı sıra doğası ile de çok güzel” dediler.

ODUNLUK ÇAMLICA’YI KEŞFETTİRDİ

Bu arada Odunluk Mahallesi’nde yapılan oteller ve iş merkezlerinin Çamlıca Mahallesi’nin keşfedilmesine sebep oldu. Bursa’nın yeni yüzü konumuna gelen Odunluk Mahallesi’ndeki oteller ile birlikte Hüdavendigar Parkı ve Timsah Arena’ya da yakın olması nedeniyle tercih edilen Çamlıca, hem Odunluk Mahallesi’yle birleşti, hem de Misi’yi şehre yakınlaştırdı.

Yatırım yapmak isteyenlere bu bölgeyi tavsiye eden müteahhitler ise, Misi ile Çamlıca arasındaki bölgenin Bursa Orhaneli Yolu’nun tamamlanmasının ardından konut ve villa türü evlerle dolacağını, yatırım yapmak isteyenlerin bunu göz ardı etmemeleri uyarısında bulundu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler