Büyükşehir sosyal projelerde engel tanımıyor Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa.com’da yayınlanan Bursa’nın Öncüleri programına konuk oldu. Bursa'yı geliştiren sosyal projeleri kararlı adımlarla hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı geliştirmeye yönelik projeleri de hiçbir zaman ihmal etmediklerini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Aç ve açıkta kimse kalmasın istiyoruz. Elbette, çocuklarımıza, akrabalarımıza bakmak hepimizin görevi. Ancak bu topluma, bu kente, bu ülkeye ve ecdadımıza karşı hepimizin borcu var.” dedi. 26 Mayıs 2016 17:41 BTM örnek olmaya devam ediyor Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa.com’da yayınlanan Bursa’nın Öncüleri programına konuk oldu. Bursa'yı geliştiren projeleri kararlı adımlarla hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Büyük hedefleri olan ülkenin büyük hedefleri olan şehriyiz. Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), için yeni kurulan tesisle birlikte 'kapasite ve tesisatlarıyla birlikte' dünyanın ilk 5 bilim merkezi arasında yer alacağız” dedi. 03 Mayıs 2016 16:17 Büyükşehir bütünşehir yatırımlarında hız kesmiyor Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa.com’da yayınlanan Bursa’nın Öncüleri programına konuk oldu. Bursa'yı geliştiren projeleri kararlı adımlarla hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, düzenlendiği basın toplantısında, görevdeki 7. yılını değerlendirdi. 21 Nisan 2016 16:22 Şehirlere göçü önlemeliyiz Bursa.com’da yayınlanan ve Bursa’nın önde gelenleriyle Bursa’ya dair konuların gündeme getirildiği Bursa’nın Öncüleri programının bu haftaki konuğu Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ydi. Recep Altepe kırsal kalkınmanın bir şehrin gelişip büyümesi için çok önemli olduğunu vurgulayarak kırsala yatırım devam edeceğini söyledi. 16 Nisan 2016 00:56 Başkan Altepe: "Bursa'da su çeşmeden içilir!" Bursa.com’da yayınlanan ve Bursa’nın önde gelenleriyle Bursa’ya dair konuların gündeme getirildiği Bursa’nın Öncüleri programının bu haftaki konuğu Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ydi. Şehir nüfusunun her yıl daha da artmasından dolayı altyapının yetersiz kaldığını belirten Başkan Altepe, BUSKİ ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle yürütülen altyapı çalışmalarına değindi. “Bursa’da su çeşmeden içilir!” diyen başkan Altepe, içilebilir kaliteli su için arıtma tesislerindeki çalışmaları da aktardı. 25 Mart 2016 13:40
Kentsel dönüşüm, Bursa'ya değer katacak!

Kentsel dönüşüm, Bursa'ya değer katacak!

Bursa.com’da yayınlanan ve Bursa’nın önde gelenleriyle Bursa’ya dair konuların gündeme getirildiği Bursa’nın Öncüleri programının bu haftaki konuğu Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ydi. Başkan Altepe Bursa’daki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. “Biz istiyoruz ki, binalar güzel bina olsun, sağlam olsun. Şu anda sokaklara, bahçelere bırakılan araçlar binaların altına konsun, otoparklar oluşsun. Bu çalışmalar bina sahiplerine de, Bursa’ya da değer katacak.” diyen Başkan Altepe, kentsel dönüşümde Bursa’da yıkılan bina sayısının 5 bine yaklaştığını belirtti.
Başkan Altepe: "Artık şehir merkezine fidan dikmiyoruz!"

Başkan Altepe: "Artık şehir merkezine fidan dikmiyoruz!"

Bursa.com’da yayınlanan ve Bursa’nın önde gelenleriyle Bursa’ya dair konuların gündeme getirildiği Bursa’nın Öncüleri programının bu haftaki konuğu Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ydi. Başkan Altepe çevre ve altyapı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. “Artık şehir merkezine fidan dikmiyoruz” diyen Başkan Altepe, belirli bölgelerden alınan 10 yaş ve üzeri ağaçların kökleriyle birlikte şehrin uygun bölgelerine nakledildiğini aktardı.
136 yıl sonra Bursa’da bir ilk

136 yıl sonra Bursa’da bir ilk

Bursa.com’un haftabaşı programı Bursa’nın Öncüleri, birbirinden değerli konukları birbirinden önemli konuları tartışmak üzere izleyicisiyle buluşturmaya devam ediyor. ‘Bursa’nın Öncüleri’nin bu haftaki konuğu Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ydi. Büyükşehir Belediyesi’nin proje ve hizmetleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Altepe, “Bu şehirde doğup büyüyen bir Bursalı olarak bu şehre hizmet etmek benim için bir onur. Bu sorumlulukla gece gündüz çalışarak Bursa’ya eserler kazandırmaya gayret ediyoruz” dedi.
Yermemiz değil, gurur duymamız lazım

Yermemiz değil, gurur duymamız lazım

Bursa.com’un haftabaşı programı Bursa’nın Öncüleri, birbirinden değerli konukları birbirinden önemli konuları tartışmak üzere izleyicisiyle buluşturmaya devam ediyor. ‘Bursa’nın Öncüleri’nin bu haftaki konuğu Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ydi. Büyükşehir Stadyumu’yla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Altepe, “Biz 2 buçuk sene önce U20 sözleşmesi için FIFA’ya gittiğimizde, gördük ki 26bin kişilik Atatürk Stadyumu bile dünya standartlarında iyi bir yerde. Şu anki stadımız ise dünyanın en üst kategorisi. Bu yapılan yatırımlar ile Türkiye, sporda dünyanın en üst kategorisine girdi” dedi.
Hedefimiz, amacımız, Bursa’nın iyi tanıtılması

Hedefimiz, amacımız, Bursa’nın iyi tanıtılması

Bursa.com’da yayınlanan ve her pazartesi birbirinden değerli isimleri okuyucusuyla, seyircisiyle buluşturan Bursa’nın Öncüleri programı, her hafta olduğu gibi bu hafta da önemli bir ismi ağırladı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kültür ve sanat faaliyetlerini anlattı.
Gelişen Bursa’da Ulaştıran ulaşım

Gelişen Bursa’da Ulaştıran ulaşım

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, nüfusu her yıl 50 bin artan Bursa’nın, çoğalan nüfusla yeni sorunların da doğduğunu hatırlatarak “Nüfusu 3 milyona yaklaşan şehrimizin ‘ulaşılabilir ve yaşanılabilir’ bir kent olması için, ulaşım alanında yatırımlar yapmamız gerekiyor. Haliyle bütçemizin 3’te 2’sini ulaşıma ayırıyoruz” açıklamasında buludu.
Sosyal Belediyecilik'te de öncüyüz

Sosyal Belediyecilik'te de öncüyüz

Bursa.com'un en çok izlenen programı Bursa'nın Öncüleri'nin bu haftaki konuğu Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ydi. Altepe, Sosyal Belediyecilik hakkında bilgiler verirken, evde hasta bakım hizmetlerinin yakın zamanda tüm Bursa'da hizmet vereceğini ifade etti.
MüzeKent Bursa, dünyaya örnek oluyor

MüzeKent Bursa, dünyaya örnek oluyor

Bursa.com’un en çok izlenen programlarından biri olan Bursa’nın Öncüleri, her pazartesi olduğu gibi bu hafta da önemli bir konuğu Bursa.com ve web.tv izleyicisiyle buluşturdu. Bursa.com’a konuk olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, MüzeKent olma yolunda yapılan yatırımların arttığını ve müzecilik anlamında Bursa’nın dünyaya örnek teşkil ettiğini ifade etti.
150 bin kişi BUSMEK ile meslek sahibi oldu

150 bin kişi BUSMEK ile meslek sahibi oldu

Bursa.com’un en çok izlenen programlarından biri olan Bursa’nın Öncüleri, her pazartesi olduğu gibi bu hafta da önemli bir konuğu izleyicisiyle buluşturdu. Bursa.com’a konuk olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, eğitime yapılan yatırımların arttığını ve BUSMEK’in meslek kazandırma anlamında Bursa’ya büyük bir katkı sağladığını ifade etti.
“Bursa’nın ‘Yeşil Bursa’ kalması için, büyük çaba sarf ediyoruz”

“Bursa’nın ‘Yeşil Bursa’ kalması için, büyük çaba sarf ediyoruz”

Bursa.com’un en çok izlenen programlarından Bursa’nın Öncüleri, her pazartesi, birbirinden önemli konuklarını izleyicisiyle buluşturmaya devam ediyor. Bursa’nın Öncüleri programının bu haftaki konuğu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ydi. Altepe, çevre ve çevre bilinci konularında Bursa.com mikrofonlarına önemli açıklamalarda bulundu.
Yıldırım, 'ideal şehir' olma konusunda kararlı adımlar atıyor

Yıldırım, 'ideal şehir' olma konusunda kararlı adımlar atıyor

Bursa.com'da yayınlanan Bursa'nın Öncüleri programına konuk olan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırım'ı, 'İdeal Şehir' yapma konusunda kararlı olduklarını ifade etti. Kentsel Dönüşüm'e hız kazandırdıklarını söyleyen Edebali, Yıldırımlılardan destek beklediklerinin de altını çizdi.
Bursa, ulaşım hamleleriyle Türkiye’nin de önünü açıyor

Bursa, ulaşım hamleleriyle Türkiye’nin de önünü açıyor

Bursa.com’da yayınlanan Bursa’nın Öncüleri programına konuk olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın, ulaşım konusunda attığı adımların Türkiye’nin önünü açtığını, şehir içi teleferik projesiyle şehir içi trafik sorununa çözüm bulacaklarını ifade etti.
Bursa, tarihe verdiği değerle dünyaya örnek oldu

Bursa, tarihe verdiği değerle dünyaya örnek oldu

Bursa.com’da yayınlanan Bursa’nın Öncüleri programına konuk olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın, tarihi eserlerine verdiği önemle ‘Tarih Başkenti’ ve dünyaya örnek olduğunu söyledi.
Yeni stadımız, Bursa’yı dünyaya tanıtacak

Yeni stadımız, Bursa’yı dünyaya tanıtacak

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa.com'da yayınlanan Bursa'nın öncüleri programına konuk oldu. Bursaspor ile ilgili önemli açıklamalar yapan Başkan Altepe, yeni yapılan stadın Bursaspor için çok büyük bir gelir kaynağı olduğunu söyledi.
Bursa, kırsal kalkınmada Türkiye’ye örnek oluyor

Bursa, kırsal kalkınmada Türkiye’ye örnek oluyor

Bursa.com’da yayınlanan Bursa’nın Öncüleri programına konuk olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kırsal kesimden kente yaşana göçün engellenmesi için kırsala destek amacıyla yapılan projelerin Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi.
İşte Bursa’yı dünya kenti yapacak projeler

İşte Bursa’yı dünya kenti yapacak projeler

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, dünya kenti olma yolunda ilerleyen Bursa’yı geleceğe taşıyacak projelerini anlattı. Altepe, Bursa’nın sahil kenti olacağını, Bursa’nın sahil haritasının çıkarılarak bakanlığa gönderildiğini vurgulayarak, sahil projelerine hızla başlandığını belirtti.