sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Bursa’nın göçmen kuşları tanıtıldı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü ekipleri, sivil toplum örgütleri ve üniversite öğrencilerine Bursa’daki göçmen kuşlarını tanıttı.

Bursa’nın göçmen kuşları tanıtıldı
- A +

 

Dünya Göçmen Kuşlar Günü etkinlikleri kapsamında, göçmen kuş popülasyonu, göç noktaları ve konaklama dönemleri ile ilgili bilgileri içeren uygulamalı gezi düzenlendi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü ‘ne bağlı Karacabey Celal Acar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezinde Rehabilite amacı ile gözetim altında bulunan kuşlar kurum yetkililerince ziyaretçilere anlatıldı. Daha sonra Karacabey Longozunda bulunan Kuş Gözlem Kulesine geçilerek teleskop ve dürbünler ile ziyaretçilere Uluabat Gölünde bulunan kuşlar izlettirildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Dünya Göçmen Kuşlar Günü’nün 2015 yılı için ana temasının, “Kuş Dostu Enerji Üretimi” olarak belirlendiğini hatırlattı. Bu kapsamda, yenilenebilir enerji kaynaklarının önemi ve avantajlarının yanı sıra yaban hayatı ve göçmen kuşlar üzerindeki etkileri, özellikle rüzgâr enerji santrallerinin göçmen kuşların göç yollarını değiştirmesi, ölümlere sebep olması konusunda alınan önlemler ifade edildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler