Bursa’nın en büyük parkı olacak

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 510 bin metre karelik alana yapılan Hüdavendigar Parkı’nın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda çeşitli spor etkinlikleriyle birlikte hizmete gireceğini açıkladı.

Bursa’nın en büyük parkı olacak
- A +

 

Başkan Altepe, açılış öncesi son hazırlıkları süren Hüdavendigar Parkı’nda incelemelerde bulundu. Bursa’ya 6 yıl içerisinde 2 milyon metrekarenin üzerinde yeşil alan kazandırdıklarını belirten Başkan Altepe, bunlardan en önemlisinin Hüdavendigar Parkı olduğunu söyledi. Bir kısmı Osmangazi’de diğer kısmının da Nilüfer’in Odunluk bölgesinde kalan, Dikkaldırım’da yer alan parkın 510 bin metrekarelik alanıyla Bursa’nın en büyüğü olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, "Stadyum inşaatından getirdiğimiz malzemeyle yaklaşık 1.5 metre dolgu yaparak, burayı en uygun maliyetle spor, yeşil ve rekreasyon alanına çevirdik. Çevredeki yüzbinlerce insanın yaya mesafede ulaşabileceği, kullanabileceği yer oldu. Kültürpark’tan 70 bin metrekare fazla alana sahip olan Hüdavendigar Parkı baştan sona spor ve aktivite merkezi olarak düzenlendi. Sadece tenis kortu olarak 17 adet salonu burada hizmete aldık. Açık ve kapalı salonlarda, ulusal ve uluslararası organizasyonlara uygun olan mekanların Bursa’ya ayrı bir değer katacak. İnşallah 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda, günün anlamına uygun bir şekilde startı vereceğiz. Akşam saat 19.00’da spor ekiplerinin gösterileri ve konserle, tarihi bir açılış yapacağız." diye konuştu. 

Recep Altepe, Hüdavendigar Parkı için hiçbir masraftan kaçınmadıklarını ifade etti. Altepe, 12 yaşın üzerinde 4 bin ağacın, 4000 lale ve sümbülün, 1 milyonun üzerinde çiçeğin güzel bir görünüm olması için parka dikildiğini dile getirdi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler