Bursalılar dikkat! Polis uyardı

Bursa Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, Ramazan ayında dolandırıcılık ve yaşanabilecek hırsızlık olaylarına karşı vatandaşı uyardı.

Bursalılar dikkat! Polis uyardı
- A +

 


Ramazan ayı ile birlikte vatandaşları, hırsızlık, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı uyaran yetkililer, hırsızların, iftar ve teravih telaşından yararlanarak, dolandırıcıların da hayır yapma bahanesiyle para ya da değerli eşyalarını alabilecekleri bildirildi. Vatandaşların iftar alışverişi ve teravih namazı için evden ayrılmaları, sahurda hazırlık yapılırken mutfak kısmında bulunulması ve diğer odaların gözardı edilmesinden hırsızlıkların olabileceğini ifade eden yetkililer, oruç nedeniyle yorgun, dalgın ve rehavet içinde olan ve Ramazan ayında manevi duygular içinde bulunan vatandaşların, 'hayır işleri yapma' bahanesiyle kandırılmaya müsait bir ruh hali sergilemesinin de dolandırıcılık olaylarının artmasına sebep olduğu açıklandı.

Emniyet yetkilileri, "Suç oranları Ramazan ayında düşüyor ancak özellikle iftar ve sahur vaktinde hırsızlık olayları meydana gelebiliyor. Vatandaşlarımız rehavete kapılmasın, tedbirlerini alsın. Polis olarak 24 saat sokaklardayız. Vatandaşlarımız şüphelendikleri durumlarda hemen bizi arasın. Yapılacak kısa alışverişlerde, park yerlerinde, cadde kenarlarında ya da ıssız yerlerde otomobil kapılarını ve camlarını açık bırakmayın. İftar saati evinize yetişmek için acele ederken yankesicilere karşı dikkatli olun. Teravih namazı için camiye giderken değerli eşyalarınızı ya da paralarınızı korumaya alın. Camiye giderken mümkün olduğunca ayakkabılarınızı poşetleyin içeri alın" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler