"Bursalı sanayiciler ABD pazarına..."

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Eve Group Companies ve Tacci işbirliği ile üyelerini Amerika’da faaliyet gösteren işadamları ile buluşturdu.

"Bursalı sanayiciler ABD pazarına..."
- A +

 

International Franchise Expo Fuarı kapsamında Amerika’nın New York şehrinde bulunan BTSO üyeleri, Eve Group Companies ve Tacci işbirliği ile Amerika’da faaliyet gösteren firma temsilcileriyle biraraya geldi. Amerika’da 25 ayrı sektörde faaliyet gösteren firma temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği görüşmelerde BTSO üyeleri ABD ile gerçekleştirebilecekleri işbirliği imkanlarını masaya yatırdı.

“BURSA’NIN ABD İLE TİCARETİNİ ARTIRMAK İSTİYORUZ”

Yaklaşık 20 ayrı sektörden 160 kişilik heyetle International Franchise Expo Fuarı için New York’a geldiklerini hatırlatan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Şener, “Bursa’nın ABD ile arasındaki ticareti artırmak için gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Fuar ziyaretleri ve yoğun gerçekleştirilen etkinliklerin ardından heyetimiz, 25 ayrı sektör temsilcinin oluşturduğu Amerikalı işadamlarıyla birlikte işbirliği fırsatlarını değerlendirdi. Aldığımız izlenimlerde burada edinilen bağlantıların yakın gelecekte işbirliği imkanlarına dönüşeceği doğrultusunda. Görüşmelere katılan heyetin yoğun ilgisi bize ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bir kez daha gösterdi” diye konuştu.

“HER İKİ ÜLKE İÇİN FAYDALI BİR TOPLANTI”

New York şehrinde faaliyet gösteren G2 Experience Firması Temsilcisi Gene Detroyer, gerçekleştirilen iki görüşmelerin kendisini çok etkilediğini ifade etti. Daha önce farklı ülkelerin oluşturduğu heyetlerle ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdiğini anlatan Detroyer, “Bu toplantı yalnızca el sıkışıp kartvizit vermenin ötesinde bir toplantı. Yaklaşık 3 saat boyunca kendi sektörümüzdeki işadamlarıyla birebir görüşüp fikir alışverişinde bulunduk. Bu toplantının her iki ülke işadamları için faydalı geçtiğini düşünüyorum” diye konuştu.

BTSO tarafından organize edilen görüşmelerin şu ana kadar katıldığı en faydalı iş görüşmeleri olduğunu söyleyen Nation to Nation Networking firması temsilcisi Abaynesh Asrat çeşitli sektör temsilcilerinden oluşan heyetle ikili iş görüşmeleri gerçekleştirmenin yanı sıra ülkenin kültürünü de daha yakından tanıma fırsatı yakaladığını anlattı.

“BURSALI SANAYİCİLER ABD PAZARINA BİRÇOK ÜRÜN SUNABİLİR”

ABD’de faaliyet gösteren ANG firması sahibi Nermin Eren, çok faydalı görüşmeler gerçekleştirdiklerini ifade ederek,  “Birkaç işadamımız ile iş bağlantıları gerçekleşirdik. Amerika çok büyük bir pazar. Bursalı sanayicilerin ABD pazarına sunacağı birçok ürün bulunduğuna inanıyorum. İşadamlarına böylesine büyük bir piyasayı gösterme imkanı sunan BTSO’yu tebrik ediyorum” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler