Bursalı anneler bu habere sevinecek

Bursa'da Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Ertuğrul Meydanı’nda konumlandırılan ‘Bebek Bakım ve Emzirme Odası’, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor.

Bursalı anneler bu habere sevinecek
- A +

 


İlk olarak kentin en uygun noktalarından olan Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Ertuğrul Meydanı’nda ‘Bebek Bakım ve Emzirme Odası hizmete girdi. Bursa'da bebekleriyle çarşıya çıkan anneler, artık sıkıntı yaşamayacaklar. Yaklaşık 20 dakika boyunca bu kabinlerde bebeklerini kolayca emzirebilecek ve bakımlarını yapabilecekler.

“Kabinler sokak kütüphanesi, bilgi ünitesi ve bebek emzirme odası olarak vatandaşlarımıza hizmet verecek. Kabinlerde, uygun sıcaklık, hijyen ve güvenilirlik ön planda. LCD bilgi ekranı ve bilgilendirici broşürler de vatandaşların bebeklerinin bakımını yaparken bilgilenmelerini de sağlıyor” 

Kabine aynı anda en fazla iki annenin girebilirken,  kabin koşullarının engelli anneler de düşünülerek yapıldığını ifade edildi. Kurulan kabinlerin anne-bebek güvenliği düşünülerek özel kart sistemi ile kullanılabilecek. Hizmetten faydalanmak isteyen ebeveynler sağlık ocakları ve belediyelerden kart temin ederek kabinleri kullanabilecekler.


Bursa’da bir ilke imza atan uygulama, diğer şehirlere de örnek olacak. Kabinler, ilerleyen zamanlarda kentin farklı noktalarında da kullanılmaya başlanabilecek

Yorum Ekle

İlgili Haberler