Bursa'dan İstanbul'a uzanan "terör operasyonu"

Bursa'da yaşayan ailesinin yanından kaçtığı ve terör örgütü DHKP-C tarafından zorla tutulduğu bildirilen F.S.A'nın kurtarılması için polis operasyon düzenledi, 14 yaşındaki çocuk ailesine teslim edildi

Bursa'dan İstanbul'a uzanan "terör operasyonu"
- A +

 

Okmeydanı'nda terör örgütünce zorla tutulduğu iddia edilen 14 yaşındaki çocuk, düzenlenen operasyon sonucu kurtarılarak ailesine teslim edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Bursa'da yaşayan ailesinin yanından kaçtığı ve terör örgütü DHKP-C tarafından zorla tutulduğu bildirilen F.S.A'nın kurtarılması için operasyon düzenledi.

Daha önce de defalarca operasyon düzenlenen 3 katlı bir binada tutulduğu öğrenilen çocuğun kurtarılması için terörle mücadele ekipleri, özel harekat, çevik kuvvet ve itfaiye desteğiyle operasyonu gerçekleştirdi.

Piyalepaşa Caddesi'nde kapısı güçlendirilmiş binanın 2. ve 3. katına itfaiye merdivenleri ile tırmanan özel harekat polisleri, camlardaki parmaklıkları hidrolik makaslarla keserek binaya girdi.

Polis ekipleri binada bulunan aralarında kadınların da olduğu 9 şüpheliyi gözaltına alırken, zorla tutulduğu öne sürülen F.S.A. operasyonun yapıldığı caddede bekleyen annesi A.A'ya teslim edildi. Annesine sarılan ve elini öpen F.S.A. ifadesine başvurulmak üzere emniyete götürüldü.

Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından ''terör örgütü üyesi olmak, hürriyeti tahdit ve küçük yaşta çocuğu zorla alıkoymak'' iddialarıyla adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler