Bursa'dan birlik çağrısı

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Milletvekillerini Çarşamba Valilik Binasında kabul etti.

Bursa'dan birlik çağrısı
- A +

 


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Karaloğlu: "Balkanlar bizim soydaşlarımızın ve akraba topluluklarımızın yaşadığı topraklardır. Sergiledikleri mücadele ile destan yazdıkları ata yadigarımız Bulgaristan'da yaşayan vatandaşlarımızın bu mücadelede yerleri azımsanmayacak seviyededir "dedi.

Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Haskova Milletvekili Saliha Emin ise "Biz bu ziyaretimizi daha önce gerçekleştirmek istiyorduk. Ancak ülkemizde ağır bir kış geçirmemiz ziyaretimizin gecikmesine neden oldu. Bulgaristan'da Türk Toplumunun, Müslüman Kardeşlerimizin ve Akraba Topluluklarımızın haklarını savunma noktasında adımlarımızı daha cesaretle atıyoruz. Sizin öncülük etmiş olduğunuz çalışmalar neticesinde biz toplumumuzu bir arada tutabiliyoruz" dedi.

Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Milletvekillerinden Ercan Sebaytin, Saliha Emin, Ceyhan İbyramov ve Resmi Murad'dan oluşan heyet Bal-Göç Genel Başkanı Doç. Dr. Yüksel Özkan'ın refakatinde 3 günlük Bursa gezisine, Bursa Valisi Münir Karaloğlu'nu ziyaretleri ile başladılar.
Büyükşehir, Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer Belediyeleri'ni de ziyaret edecek olan heyet Pazar günü ilimizden ayrılacak.

Yorum Ekle

İlgili Haberler