Bursa'dan Balkanlara uçak seferleri başlıyor

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bugün Yalova'da yaptığı açılış ve ziyaretlerin ardından seçim bölgesi Bursa'ya geldi.

Bursa'dan Balkanlara uçak seferleri başlıyor
- A +

 

Sivil toplum örgütleriyle bir araya gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Rumeli Dernekler Federasyonu (RUDEF) ziyaretinde Bursa’dan Balkanlara uçak seferlerinin Ramazan Bayramı’na kadar başlayacağının açıkladı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa'daki seçim çalışmaları kapsamında ilk olarak Demirtaş Lozan Mübadilleri Derneğini ziyaret etti. Daha sonra Samsun Dernekleri Federasyonu'na giden Müezzinoğlu, burada birlik ve beraberlik mesajları verdi. İlerleyen zamanlarda sağlık alanında yerli üretimlerin artacağını ifade eden Müezzinoğlu, "İlacı, teknolojiyi tüketiyoruz. Birileri üretiyor, biz ise tüketiyoruz. Bundan sonraki süreçte milletimize bu hizmetleri sunarken, diğer taraftan tüketileni de üreten olmalıyız. Kendi ilacını, kanser ilacını, diyabet, şeker hastalıkları, romatizmal hastalıkların ilaçlarını her yıl milyarlarca dolar dünyaya ilaç adına ödediğimiz paraların bir kısmını üretmeliyiz. Böylece, ülkemizde bırakan, dünyaya pazarlayarak da ülkemize yeni alanlar açan süreçleri başlatmamız lazım" diye konuştu.

Bakan Müezzinoğlu, daha sonra Rumeli Dernekler Federasyonu Başkanı Şuayip Toprak'ı makamında ziyaret etti. Müezzinoğlu, Türkiye var olduğu sürece Balkanların her köşesinin güvende olduğunu söyledi. Toprak'ın uzun süredir Bursa'dan Balkanlara bir an evvel uçak seferlerinin başlamasıyla ilgili taleplerini her ortamda dile getirdiklerini hatırlatması üzerine Müezzinoğlu, Borajet Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol ile telefonla görüştü. Telefonun sesini dışarıya veren Müezzinoğlu, Akol'a "Bursa-Üsküp seyahatlerini birlikte başlatacağız Borajet ile hazırlığını yap. Seferlerin Kadir Gecesi yada Ramazan Bayramı'na kadar başlatılmalı. İlk Seferler ise Makedonya ve Üsküp olması isteniyor" dedi. Bakan Müezzinoğlu bu konuda Fatih Akol'dan aldığı sözü dernek üyeleriyle paylaştı.

Müezzinoğlu buradan Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret ederek Güllük Mahallesindeki seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ