Bursa'daki o eylemin ardından açıklama geldi

Bursa'da hafta sonu mahalle sakinlerinin yaptığı eylem ses getirdi. O eylemin ardından Ayvalı Deresi ile ilgili açıklama yapıldı.

Bursa'daki o eylemin ardından açıklama geldi
- A +

 

Yüzüncü Yıl, 29 Ekim, Ertuğrul, Altınşehir, Özlüce ve 19 Mayıs Mahallesi sakinleri hafta sonu eylem yaparak derenin ıslah edilmesini istemişti. Bunun üzerine Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama geldi.

ÖNÜMÜZDELİ YIL ÇALIŞMALARA BAŞLANACAK

BUSKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, İzmir Yolu ile Ayvalı Dere’nin Nilüfer Deresi bağlantısını sağlayan noktadaki 10 kilometrelik güzergahın projesinin tamamlandığına işaret edilerek, derenin ıslah çalışmalarına ise önümüzdeki yılın yatırım programı çerçevesinde başlanmasının planlandığına dikkat çekildi.

70 KİLOMETRELİK DERE ISLAHI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğü ve yol göstericiliğindeki altyapı çalışmalarına artan bir hızla devam edildiğine işaret edilen açıklamada, bu kapsamda BUSKİ olarak bugüne değin, 70 kilometrelik dere ıslahının gerçekleştirildiği ifadesinde bulunuldu.

TEMİZLİĞE BU TARİHTE BAŞLANACAK

Açıklamada, dere temizliği işlemlerinin de her yıl planlanan takvim dahilinde tekrarlandığına dikkat çekilerek, Ayvalı Dere’deki rutin temizlik çalışmalarına 20 Temmuz 2015 tarihi itibariyle başlanılacağına işaret edildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler