Bursa'daki cinayette sıcak gelişme!

Bursa'da dün tarihi Tophane Parkı'nda oğlunu yaralayan kişiyi tabancayla vurarak öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheli adliyeye sevk edildi.

Bursa'daki cinayette sıcak gelişme!
- A +

 

Olayın ardından oğlunun yanında ambulansla gittiği hastanede polis tarafından gözaltına alınan Rıdayettin Serbest'in emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Zanlı, daha sonra adliyeye götürüldü.

Tabancayla vurularak göğsünden yaralanan Rıdayettin Serbest'in oğlu Erkan Serbest'in (33) tedavisine Muradiye Devlet Hastanesi'nde devam edildiği ve hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

İnegöl ilçesinde mobilya üretimiyle uğraşan Rıdayettin ve oğlu Erkan Serbest, müteahhit Engin Hacılar ile atölye yapımı için 320 bin liraya anlaşmıştı. Söz verdiği tarihte atölyeyi bitirip teslim etmediği ileri sürülen Hacılar ile Rıdayettin ve Erkan Serbest arasında anlaşmazlık çıkmıştı. Bunun üzerine taraflar, konuşmak için Osman Gazi ve Orhan Gazi türbelerinin de bulunduğu tarihi Tophane Parkı'nda buluşmuştu.

Buluşma yerine, Rıdayettin ve Erkan Serbest'nin yanı sıra Engin Hacılar ile iki arkadaşı da gelmişti. Taraflar bir süre konuştuktan sonra tartışmaya başlamış ve kavga çıkmıştı. Bunun üzerine birbirlerine tabancalarla ateş eden iki kişiden Erkan Serbest göğsünden, Hacılar'ın arkadaşı 35 yaşındaki Tacettin Başoral da bacağından yaralanmıştı. Oğlunun vurulup yere düştüğünü gören Rıdayettin Serbest ise onun tabancasını alıp Başoral'ın kafasına ateş etmişti.

Yaralılar Erkan Serbest ve Başoral, 112 Acil Servis ekiplerince Muradiye Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Başoral, hastanedeki müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Polis ekipleri, oğlunun yanında ambulansla hastaneye giden İnegöl ilçesi Alanyurt Üçevler Mahalle Muhtarı Rıdayettin Serbest'i gözaltına almıştı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler