Bursa'da ulaşım çilesi sona eriyor!

Osmangazi Belediyesi, Seydi Nasır Caddesi’nde trafiği engelleyen binaları yıkarak Mollafenari Mahallesi’ne rahat bir nefes aldıracak.

Bursa'da ulaşım çilesi sona eriyor!
- A +

 

Bursa’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Uludağ yamaçlarındaki Mollafenari ve civarındaki mahallelerin ulaşım çilesi Osmangazi Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalarla azalıyor. Seydi Nasır Caddesi üzerinde kamulaştırması tamamlanan binaların yıkımına başlandı. Caddenin darlığı sebebiyle iş makineleri kullanılamadığı için belediye ekipleri tarafından elle binalar yıkılıyor. İlk balyozu vuran Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Ulaşım Osmangazi’nin en önemli meselesi. İlçemizde ulaşımı iyileştirdiğimiz zaman kaliteli yaşamı da ortaya çıkartmış olacağız. Osmangazi’nin güzelliklerini ortaya çıkartmak için, ne yazık ki böyle yıkımlar gerçekleştirmek zorundayız, Çünkü Osmangazi’de bazı meselelerin çözümü maalesef yıkımdan geçiyor” diye konuştu.

Mollafenari bölgesinin ulaşım açısından en zor mahallelerin başında geldiğini ifade eden Başkan Dündar, “Bu bölge, aynı zamanda inanç turizmi açısından da önemli. Bizlerde bölgenin meselelerini çözmek için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde yürütüyoruz. Bölgedeki manevi yönden büyük önem ar zeden mekanları bir bir yenileyerek ayağa kaldırıyoruz. Seydi Nasır caddesi, bu bölgenin en önemli ulaşım aksı. Ancak, dar sokaklar ve çarpık yapılaşma bölgede ulaşımı zorlaştırıyor. Bizler de cadde üzerinde kritik noktalardaki binaları kamulaştırarak yıkıyoruz. Böylece caddeyi genişleterek, ulaşımı rahatlatmayı hedefliyoruz. Bu gün yaklaşık 500 bin lira kaynak kullanarak kamulaştırılan 3, 5 ve 2’şer katlı 3 binanın yıkımına başlıyoruz. Bunun gibi birkaç noktada daha kamulaştırmalar yaparak, Seydi Nasır caddesindeki trafiği rahatlatmış olacağız” diye konuştu. 

Yorum Ekle

İlgili Haberler