Bursa'da tehlikeli gerginlik

Merkez Yıldırım ilçesinde 3 kişinin öldüğü, 6 kişinin yaralandığı kavganın çıktığı mahallede bir ev ateşe verildi

Bursa'da tehlikeli gerginlik
- A +

 

Bursa'da 3 kişinin öldüğü, 6 kişinin yaralandığı kavganın çıktığı mahallede bir ev ateşe verildi.

Alınan bilgiye göre, Güney Marmara Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Efkan Özçimen'in cenazesinin defnedilmesinin ardından Özçimen'in yakınları, olayın yaşandığı merkez Yıldırım ilçesindeki mahalleye gidip, kavgalı oldukları Çedik ailesine ait bir evi ateşe verdi.

Polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı mahallede, itfaiye ekipleri de yangını söndürmeye gittiği esnada saldırıya uğradı. Polis, itfaiyeye zorluk çıkartan grubun müdahalesine karşı itfaiye ekiplerine eşlik ederek, yangının söndürülmesini sağladı.

Grubun mahalledeki birkaç araca da zarar verdiği olayda, ev kullanılamaz hale geldi. Hasar gören araçlar, çekicilerle olay yerinden kaldırıldı.

Hacıvat Mahallesi'nde dün yapılan bir düğünde, grupların oynama sırasına karar veren 32 yaşındaki Efkan Özçimen ile sıranın kendilerinde olduğunu öne süren Enver Çedik arasında tartışma çıkmıştı. Kavgaya dönüşen tartışmaya tarafların yakınları da karışmıştı. Tabancalarla ateş edilmesi sonucu Özçimen ve Çedik dahil 9 kişi yaralanmıştı. Yaralılar, çevredekiler tarafından kentteki bazı hastanelere kaldırılmıştı. Efkan Özçimen ve arkadaşı Savaş Göçük (34) ile Enver Çedik'in annesi Saniye Çedik (53), müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Polis, 5 kişiyi gözaltına almıştı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler