Bursa'da tatlıcılara denetim

İnegöl Belediyesi zabıta ekipleri, Ramazan ayında halk sağlığına yönelik tehditleri azaltmak, vatandaşların hijyenik ortamda ve güvenilir bir şekilde tatlı almaları için ilçede faaliyet gösteren 54 tatlı satan esnafa yönelik denetim gerçekleştirdi.

Bursa'da tatlıcılara denetim
- A +

 

Ramazan ayının vazgeçilmezi haline gelen helva ve benzeri tatlıların satışını yapan firmalara yönelik yapılan denetimlerde uygunsuz bir durum ile karşılaşılmadı. Yapılan denetimlerde tatlıcıların yaya kaldırım işgalleri ile tatlıların açıkta satılıp satılmaması konuları dikkate alındı. Son 1 hafta içerisinde 54 iş yeri denetlenirken, ilçe genelinde faaliyet gösteren tüm esnaflara yönelik bu tür denetimlerin rutin olarak devam edeceği bildirildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban, “Ramazan ayında ekiplerimizin gerçekleştirdiği bu denetimlerde belediyemizin belirlemiş olduğu satış kuralları çerçevesinde tatlı satışlarının uygunluğu kontrol edildi. Gerçekleştirilen bu denetimlerde amacımız halkımızın kaliteli, sağlıklı ve güvenli gıdaya ulaşmasını sağlamaktır” dedi.

Belediye olarak vatandaşın sağlığını öncelikli olarak gözettiklerini belirten Taban, “Vatandaşlarımız özellikle Ramazan ayında tatlılara büyük ilgi göstermekte bu yüzden herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için halkımızın kaliteli, sağlıklı ve güvenli gıdaya ulaşması adına gereken her türlü önlemi alıyoruz. Bu kapsamda ilçemizde faaliyet gösteren 54 iş yerine yönelik yapılan denetimlerde yaya kaldırım işgallerine uyulup uyulmadığı konusu ile tatlıların açıkta satılıp satılmadığına bakılmış ve herhangi bir uygunsuz durum ile karşılaşılmamıştır” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler