Bursa'da sünnet düğününde şaşırtan hediye!

Bursa’nın İnegöl ilçesinde eşine nadir rastlanacak bir olay yaşandı. Sünnet düğünü sonrası kendisine verilen zarfları açan baba, zarfların birinde para yerine senet buldu.

Bursa'da sünnet düğününde şaşırtan hediye!
- A +

 

İnegöl’de 30 Mayıs tarihinde yapılan ve Bayraktar ailesinin oğullarının erkekliğe ilk adımı attığı sünnet düğününde ilginç bir olay yaşandı. Sünnet düğününe katılan konuklardan Lütfü Aydın’ın, çocuğun babası Erdal Recep Bayraktar’a verdiği zarftan 50 liralık senet çıktı. Zarftan çıkan senedi önce sosyal medyada paylaşan Bayraktar, daha sonra senedini tahsil etmek için Lütfü Aydın’ın işyerine gitti.

Sünnet düğününde kendisine verilen senedi tahsil eden Erdal Recep Bayraktar, şaşkınlığını şu sözlerle anlattı: “30 Mayıs tarihinde cemiyetimiz vardı. Dostlarımız geldiler. Çeşitli hediyeler verdiler. İnegöl’de de insanlar cemiyet yapanlara belli miktarda zarfın içerisinde bir şeyler veriyorlar. Biz de zarfları açarken çok enteresan şekilde senetle karşılaştım. Acaba yanlışlık mı var diye düşünürken senede baktığımda en anlamlı hediyeyi mobilyacı esnafımız Lütfü ağabeyimizden aldığımı gördüm. Kendisi aynı zamanda çocukluk arkadaşımdır. Senedin de günü gelmişti onu tahsil etmek için uğradım. Tahsilatımızı gerçekleştirdik. Hem güzel bir espri oldu, hem de sektörümüzün evrak üzerine döndüğünü gördük. Bu anlamlı hediyeden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum.”

Zarfın içine senet koyarak Bayraktar’a veren Lütfü Aydın ise esnafın halini belirtmek için bu yolu seçtiğini vurguladı. Aydın, “Çünkü insanlar illaki cebinde para olmasa da cemiyete gittiğinde hediye vermek ister. Birçok insanın parası olmamasına rağmen borç alıp düğünlere gittiğini biliyorum. Ben bunu bir espri olsun diye yaptım. Arkadaşımız bunu güzel algılamış ve ben de borcumu ödedim. Senedin hükmü kalkmıştır.” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler