Bursa'da sokakta kavga eden çifte müdahale etti ve...

Bursa'nın Gemlik ilçesinde bir kişi, eşiyle sokak ortasında kavga eden kişinin ensesine tabanca ile vurmak istediği sırada silah ateş aldı. Olayda bir işyerinin camı kırıldı. Ruhsatsız tabanca taşıyan şahıs gözaltına alındı.

Bursa'da sokakta kavga eden çifte müdahale etti ve...
- A +

 

İddiaya göre; Gemlik'te ikamet eden Y.R.Y., eşinin, sokak ortasında E.C. isimli erkekle tartıştığını gördü. Eşinin yanına koşan Y.R.Y., tartıştığı şahsa karşı ruhsatsız silahını çıkardı. Tabanca ile E.C.'nin ensesine vurunca silah ateş aldı. Çıkan kurşun işyerinin camını kırdı. Gemlik Polis Merkezi Amirliği'ne götürülen Y.R.Y., "Bir arkadaşım beni arayarak eşimin sokakta bir erkekle kavga ettiğini söyledi. Bunun üzerine evin önüne gittiğimde eşimle kavga eden E.C.isimli şahsı gördüm. Şahısla tartışmaya başladım. Belimdeki tabanca ile şahsın ensenine vurduğum sırada tabanca istemeden ateş aldı. Kurşun işyerinin vitrin camına isabet etti. Tabanca ruhsatsızdı." dedi.

Polis ekipleri tabanca ile birlikte şarjör ve 6 adet 9 milimetre fişek ile 1 adet boş kovan ele geçirdi. Y.R.Y. hakkında, "6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun'a muhalefet, kasten yaralama, mala zarar verme ve genel güvenliği kasten tehlikeye sokmak" iddiasıyla işlem yapıldığı belirtildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler