Bursa'da skandal görüntü! Sedye arızalanınca...

 Bursa'da, acil servisin sarı alanında hastalara bankta serum takıldı.

Bursa'da skandal görüntü! Sedye arızalanınca...
- A +

 

Kentin en büyük hastanelerinden Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Acil Servis'te gerçekleşen olay bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Görüntülerde, sedyenin arızalı olması sebebiyle biri yaşlı 2 erkek hastaya bankta serum takılıyor. Hastaların acılar içinde kıvrandığı da dikkatlerden kaçmıyor. Hastane yetkilileri, durumu şaşkınlıkla karşılayan vatandaşlara sedyenin arızalı olması sebebiyle acil servisteki bekleme alanındaki bankta serum takıldığını söyledikleri öğrenildi.

Acil Servislerdeki 'kırmızı-sarı-yeşil' alan uygulaması hastanın aciliyetini belirliyor. 'Havayolu tıkanıklığı riski, major çoklu travma, sadece ağrıya yanıt veren veya yanıtsız olan hastalar, devam eden veya uzamış nöbet, ilaç aşırı alımı olan hastanın yanıtsız veya hipoventilasyonda olması, kardiyak ağrıya benzer göğüs ağrısı, dolaşım bozukluğu, ciddi ağrı, önemli sedatif veya diğer toksik maddelerin oral alımı, şiddet içeren agresif davranışlar, kendine veya diğerlerine zarar veren davranışlar'dan rahatsız olanlar krımızı alanda tedavi görüyor.

'Orta derecede kan kaybı, orta derecede solunum sıkıntısı, nöbet geçirme öyküsü (uyanık), ateş yüksekliği olan onkoloji veya steroid kullanan hasta, inatçı kusma, kafa travması olan ancak bilinci açık hasta, kardiyak öykü ile uyumlu olmayan göğüs ağrısı, şiddetli karın ağrısı, ekstremite yaralanması, suistimal riski veya şüphesi olan çocuk , stresli ve kendine zarar verme riski olan hastalar ise sarı alanda tedavi ediliyor.

Sarı ve Kırmızı alan dışındaki rahatsızlıklara sahip olan hastalar da yeşil alanda tedavi ediliyor.

CİHAN

Yorum Ekle

İlgili Haberler