Bursa'da siyam ikizi!

Aynı vücutta yaşayan Sema ve Ayşe, şiir yarışmasında dereceye girince Çanakkale-Bursa gezisiyle ödüllendirildi.

Bursa'da siyam ikizi!
- A +

 

Kahramanmaraş'ta yaşayan Sema ve Ayşe isimli siyam ikizleri, Bursa’nın tarihi ve kültürel mekanlarına hayran kaldı. Şiir yarışmasında birinci oldukları için Bursa’ya gelen ve Çanakkale’yi de ziyaret edecek siyam ikizleri, “Bursa çok güzel bir şehir. En büyük hayalimiz, İstanbul’u da gezmek” dedi.

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinin Kırmakaya Mahallesi'nde yaşayan siyam ikizleri Sema ve Ayşe, Türkoğlu Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen şiir yarışmasında birinci olarak Bursa ve Çanakkale gezisi kazandı. Türkoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün her ay düzenli olarak yaptığı şiir yarışmasında 'Dur Yolcu' adlı şiir yarışmasında 1. gelen Ayşe ve Sema Tanrıkulu adlı siyam ikizleri, ilk olarak Bursa’ya geldi. İlk defa Bursa’ya gelen siyam ikizleri, şehrin tarihi ve kültürel mekanlarına adeta hayran kaldı. Bursa’da Yeşil Türbe, Ulucami ve birçok yeri gezen siyam ikizleri, vatandaşların dikkatini çekiyor.

TEK VÜCUTTA İKİ CAN

Öğretmenleri ve arkadaşları eşliğinde Bursa’yı gezen ikizler Sema ve Ayşe, belden aşağıları tek vücut olan ve karınlarından yapışık olarak hayatlarını sürdürüyor. Bursa’da olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirten siyam ikizleri, Çanakkale’ye gidecek olmanın da sevincini yaşıyor. İHA muhabirine açıklamalarda bulunan siyam ikizleri, “Bursa inanılmaz güzel bir şehir. Hayatımda ilk defa Bursa’ya geldik. Çok mutlu olduk. Arkadaşlarımız ve öğretmenlerimizle güzel bir gezi gerçekleştiriyoruz. Bizleri buraya getiren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“ÇANAKKALE’DE ŞEHİTLERİMİZİ ZİYARET EDİP, DUA EDECEĞİZ”

Bursa gezisinin ardından Çanakkale’ye gidecek olan siyam ikizleri Sema ve Ayşe, şöyle konuştu:

“Bizleri görünce herkes şaşırıyor. Bursa’dan sonra Çanakkale’ye gideceğiz. Orada şehitlerimizin kabirlerini gezip, dualar okuyacağız. Daha sonra Kahramanmaraş’a döneceğiz.” “En çok nereyi gezmek istersiniz ?” sorusuna ise Sema ve Ayşe, “İstanbul’a gitmeyi ve oraları görmeyi hayal ediyorum” cevabını verdi.

“HAYRETLE BAKAN DA VAR, FOTOĞRAF ÇEKTİREN DE”

Beyoğlu Yeni Mahalle İlkokulu Müdürü Halil Akı, Kahramanmaraş’tan yaklaşık 50 kişilik bir ekip ile Bursa’ya geldiklerini ifade etti. Siyam ikizlerinin Bursa’yı çok sevdiğini ifade eden Akı, “Tek vücutta yaşayan Ayşe ve Sema herkesin ilgi odağı oluyor. Kimi insanlar fotoğraf çektiriyor. Hayretle bakan insanlar da var. Ama çocuklarımız çok mutlu. Çok başarılı iki kardeş. Onların başarısı herkese örnek oluyor. Sürekli gezerek, ülkemizi tanımak istiyorlar. Şiir yarışmasında dereceye girdikleri için onları Bursa’ya getirdik. Bize bu organizasyonu düzenleyen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler