Reklamı AçReklamı Kapat

Bursa'da sırlarla dolu cinayet!

Bursalı bir kadınla dini nikah kıyan, ardından da kadının yeğeniyle resmi nikahla evlendirildiği gün hayatını kaybeden Ahmet Yeşildağ’ın ölümündeki sırrı bilirkişi çözecek.

Bursa'da sırlarla dolu cinayet!
- A +

 

İnternetten oyun oynarken tanıştığı kadınla dini nikah, yeğeniyle de resmi nikah kıydığı gün hayatını kaybeden ve zehirlenerek öldürüldüğü iddia edilen Ahmet Yeşildağ’ın davasındaki sanıklardan birinin tahliyesi mahkeme heyetini ikiye böldü.

Sanığın tahliyesi oy çokluğuyla reddedildi. Dosyayı incelememesi için adli tıptan görevli bir doktoru bilirkişi olarak görevlendiren mahkeme, tıbbi bulgular için de Uludağ Üniversitesi Farmakoloji Ana Bilim Dalı’ndan rapor alınmasına karar verdi.

Mersin'de yaşarken internet üzerinden tanıştığı Bursalı bir kadınla dini nikah kıyan, ardından da kadının yeğeniyle resmi nikahla evlendirildiği gün hayatını kaybeden Ahmet Yeşildağ’ı (70) zehirleyerek öldürdüğü iddia edilen 2’si tutuklu kadın 4 sanığın yargılanmasına devam edildi. Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde "tasarlayarak adam öldürmek" suçundan müebbet hapsi istenen tutuklu sanıklar maktulün dini nikahlı eşi S.S. (60), resmi nikahlı eşi D.Y. (44) ve D.Y.’nin annesi B.M. (65) ile S.S.’nin olaya yardımcı olduğu iddiaları üzerine tutuksuz yargılanan oğlu C.S. (36) tekrar hakim karşısına çıktı.

İnternet üzerinden tanıştığı Bursa'da yaşayan bir kadınla dini nikah kıyan, ardından da ölünce emekli maaşını bırakabilmek için kadının yeğeniyle resmi nikahla evlendiği gün evinde ölen ve ölmeden önce de mirasını kadınlardan birine devrettiği ortaya çıkan Ahmet Yeşildağ'ın (70) morfin ve kodeinle öldürüldüğü iddia ediliyor.

Ağır ceza reisi Fahrettin Baş, “Adli Tıp Kurumu’nun raporuna göre cesedin çürüme sıvısında 217 miligram morfin, 405 miligram da kodein maddesine rastlanmış. Bunun anlamı nedir?” diye sordu. Adli tıp uzmanı Doçent Dr. Bülent Eren ise,

“Bu miktar morfin ve kodeinin kullanılan ilaçlarla vücuda alınması mümkün değil. Dosyayı incelemem lazım” dedi.

Dosyanın incelemesi için Dr. Eren’e verilmesi ve bilirkişi hizmeti alma kararı veren mahkeme heyeti, tıbbi bulgular için de Uludağ Üniversitesi Farmakoloji Ana Bilim Dalı’ndan rapor alınmasına hükmetti.

Bu arada sanıklardan Ahmet Yeşildağ’ın resmi nikahlı eşinin annesi B.M., mağdur olduğunu ifade ederek tahliyesini istedi. Sanığın bu talebi mahkeme heyetini ikiye böldü. Tahliye talebi, diğer iki üyenin aksi görüş bildirmesi üzerine reddedildi. Dava ileri bir tarihe ertelendi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler