Bursa'da şiddetli yağış sonrası yaralar sarılıyor

Aşırı yağışlardan dolayı Uludağ'dan gelen sel sularına teslim olan Fidyekızık mahallesinde temizlik çalışmaları tamamlandı.

Bursa'da şiddetli yağış sonrası yaralar sarılıyor
- A +

 

Bursa Valisi Münir Karaloğlu mahallede incelemelerde bulunarak özellikle bölgede ikinci bir felaketin olmaması için gereken tedbirlerin alınmasını talimatını verdi.

Şiddetli yağışlar sonrası derelerin taşması sonucu Fidyekızık mahallesi etkilenirken, Fidyekızık İlköğretim okulunun istinat duvarını da yıkması sonucu okulda sular altında kalmıştı.

Yaşanan bu afetten herkesin ders çıkarması gerektiğini vurgulayan Vali Karaloğlu: " Yaşanan bu afetten hepimizin, kamunun, belediyelerimizin, vatandaşlarımızın, herkesin ders çıkarması gerekiyor. O gün vatandaşlarımızı gerçekten Allah korumuş. O gün okulda ders olsa çocuklarımız bahçedeyken olsa Allah korusun telafisi mümkün olmayan sonuçlar ile karşı karşıya kalırdık.
Bu gece için yapılan uyarıları da dikkate alarak özellikle bu bölgede ikinci bir felaketin yaşanmaması adına belediyelerimiz ve kamu kurumlarımız gereken çalışmaları yapsınlar" dedi.

Bölgenin üst tarafının ormanlık olması, ormanı korumanın önemini bir kez daha hatırlattığını belirten Vali Karaloğlu: " Orada orman olmasaydı daha büyük kayalar ve daha büyük bir sel felaketiyle karşı karşıya kalacaktık.

Aciliyetimiz derenin ıslah edilmesi. Dere ıslah edilmediği süre içerisinde mahallemiz ve okulumuz risk taşıyor demektir" dedi.
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı'nın da hazır bulunduğu Fidyekızık mahallesinde incelemer de bulunduktan sonra Fidyekızık İlköğretim okul'unu da gezen Vali Karaloğlu bir an önce okulun kullanıma hazır hale getirilmesini istedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler