Bursa'da sıcağa daha fazla dayanamayan öğrenci...

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) sayısız komutan yetiştiren Bursa Işıklar Askeri Lisesi'ndeki mezuniyet töreninde aşırı sıcağa dayanamayan bir öğrenci bayıldı.

Bursa'da sıcağa daha fazla dayanamayan öğrenci...
- A +

 

Gazi Ahmet Muhtar Paşa'dan eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'e kadar 170 yıllık mazisinde 11 genelkurmay başkanı, bir çok kuvvet ve ordu komutanı yetiştiren Işıklar Askeri Lisesi, 157’inci mezunlarını verdi. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan 177 öğrencinin mezuniyet törenine Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, Muharip Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Hava Eğitim Komutanı Hava Korgeneral Mehmet Çetin ve mezun olan öğrencilerin aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende dereceye giren öğrencilere Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk plaket verdi. Çocuklarının mezun olduğunu gören aileler duygusal anlar yaşarken, tören esnasında aşırı sıcağa dayanamayan bir öğrenci fenalık geçirerek yere düştü. Bayılan öğrenci, arkadaşlarının yardımıyla tören alanından taşındı.

Işıklar Askeri Hava Lisesi Hava Eğitim Komutanı Hava Pilot Albay Latif Özgen yaptığı konuşmada, 170 yıllık tarihi boyunca bir çok komutan, lider ve devlet adamı yetiştiren Işıklar Askeri Lisesi’nin 2008 yılında Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Hava Lisesi olarak hizmet vermeye başladığını hatırlatarak, “Tarihten getirdiği güçlü birikimi, Türk Hava Kuvvetleri'nin çağdaş vizyonuyla birleştiren okulumuz, çok kısa sürede ulusal ve uluslararası alanda elde ettiği dereceler ile eğitimde bir cazibe merkezi haline gelmeyi başarmıştır” dedi.

Öğrenciler ve velilere seslenen Albay Özgen, “Yüreklerinizden merhamet duygusu, ruhlarınızdan vatan, bayrak ve insanlık sevgisi hiç eksik olmasın. Yolunuz açık, bahtınız aydınlık olsun. Değerli veliler, sevgili evlatlarınızı, beş yıl önce mazisi şan ve şerefle dolu olan TSK'ya emanet ettiniz. Bizlere güvendiniz. Ne mutlu sizlere ki, şuanda yavrularımızın mezuniyetini gururla izliyor ve kıvanç duyuyorsunuz. Emsalleri ile kıyasla birçok alanda çok daha iyi yetişen ve birçok elemeden geçerek mezuniyeti hak eden evlatlarınızla ne kadar gurur duysanız azdır” diye konuştu.
Tören, mezun olan öğrencilerin şarkılar söylemesi ve keplerini havaya atmasıyla son buldu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler