Bursa'da sel okulun duvarını yıktı olanlar oldu

Bursa’da aşırı yağışlardan dolayı okulun 3 metrelik duvarı çökerken, oy kullanmaya gelen 100 kişi okulda bir süre mahsur kaldı.

Bursa'da sel okulun duvarını yıktı olanlar oldu
- A +

 

Olay, merkez Yıldırım ilçesinin Fidye Kızık Mahallesi'nde meydana geldi. Aşırı yağışlardan dolayı taşan dere, Fidyekızık İlkokulu'nun duvarının çökmesine sebep oldu.

Çöken istinat duvarı okulun bahçesinde bulunan 20 araca zarar verdi. Seçim görevlisi ve 50 kadar vatandaş çöken duvar ve aşırı selden dolayı okulda mahsur kaldı.

Olay yerine mahsur kalan vatandaşları kurtarmak üzere çok sayıda AFAD, itfaiye ve 112 ekibi sevk edildi. Kurtarma ekipleri uzun süre çöken okul duvarının altında kimse kalıp kalmadığını araştırdı. Uzun uğraşlar sonucu okulda mahsur kalanlar da kurtarıldı.

Okulda incelemelerde bulunan Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, “Aşırı selden dolayı okulun istinat duvarı çöktü, Yaklaşık 30 araç sel felaketinden dolayı süreklendi. Ekiplerimiz gerekli çalışmaları yapıyor. AFAD ve itfaiye okula geldi. Duvarın enkazı altında herhangi bir yaralı ve ölü vatandaşımız yok. Okuldaki sandık görevlileri sandık sayım işlemlerine devam ediyor. Okulda mahsur kalan vatandaşlarımız okulun penceresi kırılarak tahliye edildi" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler