Bursa'da sahte savcı ve polis alarmı

Bursa'da, telefonla aradıkları vatandaştan, kendisini polis olarak tanıtan kimliği belirsiz kişi, savcı olduğunu söyleyen arkadaşıyla birlikte binlerce lirayı alıp sırra kadem bastı.

Bursa'da sahte savcı ve polis alarmı
- A +

 

İnegöl Emniyet Müdürlüğü'ne müracaat eden N.K., polis ve savcı olduklarını söyleyen iki kişi tarafından dolandırıldığını söyledi. Olayla ilgili ifade veren N.K., "Telefonla araşan kişi, kendisini polis olarak tanıtıp telefonu savcı olduğunu söylediği şahsa verdi. Bu şahış, F.Ş. isimli şahsın kimlik bilgilerimi dolandırıcılara verdiğini, adıma bankalarda hesap numarası açıldığını, bankalardan kredi çekildiğini söyledi. Şahsın yönlendirmesi ile evde bulunan 30 gramlık bilezik ve küçük altını bozdurarak ATM cihazından verilen hesap numarasına 2 bin 800 lira yatırdım. Bir süre sonra dolandırıldığımı anlayınca polise müracaat ettim." dedi.

Öte yandan Yıldırım ilçesinde ikamet eden İ.K. de Çarşı Polis Merkezi Amirliği'ne başvurarak sahte polislerin verdiği hesap numarasına 9 bin 250 lira yatırdığını belirtti. İ.K., şunları söyledi: "Cep telefonumu arayan kişi kendisini polis olarak tanıttı. Yürütülen bir soruşturma kapsamında para yatırmam gerektiğini söyledi. Verilen hesapnumarasına 9 bin 250 lira yatırdım. Dolandırıldığımı anlayınca polise müracaat ettim."

İNTERNETTEN SİPARİŞ ETTİĞİ ELBİSE GELMEYİNCE KARAKOLA GİTTİ

Gemlik Emniyet Müdürlüğü'ne gelen İ.A. isimli bayan da internetten sipariş ettiği elbise yerine farklı ve bedeni küçük bir elbise geldiğini öne sürdü. Olayla ilgili ifade veren İ.A., "Bir internet sitesinden bir elbise beğendim. Ürünü satın almak için sitede yer alan adres ve beden ölçüsü bilgilerimi doldurup siparişi verdim. Kargoya giderek 99 lira para ödedim. Kargo kutusunu açtığımda içerisinde 1 adet 38 beden bej renkli bir elbise ile 1 adet fatura gördüm. Gelen elbisenin siparişini verdiğim ürün olmadığını farkedince polis merkezine gittim." diye konuştu. Olayla ilgili Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler