Bursa'da öncelik eğitim

Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde bir inceleme gerçekleştiren Vali Karaloğlu önemli açıklamalarda bulundu.

Bursa'da öncelik eğitim
- A +

 

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Ulu Şehir'de göreve başladığı andan itibaren, çok önem verdiği ve her fırsatta söylediği 'Bursa'da eğitim gören yarınlarımızın teminatı yavrularımız, daima en iyi imkanlarda eğitimlerini gerçekleştirecek' sözünü hızla hayata geçirmeye kararlı gözüküyor.

Bu bağlamda 'Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde bir inceleme gerçekleştiren Vali Karaloğlu yaptığı açıklama da: " Konumu itibariyle okulumuz, eğitim-öğretim mekanı olmak için oldukça uygun bir alana sahip. İnşallah gerekli çalışmaların ardından tarihi dokuyu bozmadan yapılacak yeni okul binamızla, 'Ulu Şehrimiz' güzel bir eğitim merkezine daha sahip olmuş olacak. Ben, en kısa süre içinde el birliğiyle bu mekanı yeniden daha güçlü ve modern bir hale getireceğimizden eminim." dedi.

'Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi', 7500 metrekare yeşil alan içerisinde ana bina, A blok ve B blok öğretim binaları ile spor salonundan oluşan geniş bir yerleşkeye sahipolup, yeni yapılacak proje ile kontroller sonucu 'Riskli Yapı' raporu verilen A ve B bloklar yıkılarak, ana binaya uygun bir mimariyle 24 derslikli yeni ve çağdaş bir okul binası, aynı zamanda öğrencilerin kalacağı 100 öğrenci kapasiteli bir pansiyon yapılması planlanıyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler