Bursa'da öğretmene tekme tokat dayak

Bursa'da bir veli, çocuğuna tokat attığı iddiasıyla öğretmeni okul koridorunda tekme tokat dövdü.

Bursa'da öğretmene tekme tokat dayak
- A +

 

Olay, Nilüfer ilçesi Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu'nda meydana geldi. İddiaya göre, A.Y. isimli veli çocuğuna tokat atıldığı iddiasıyla ilkokula gitti. Ders yapılan sınıfa girerek öğretmen Hamit Ergün'ü sınıftan çıkartan A.Y., bir süre konuştuktan sonra öğretmenle tartışmaya başladı. Kısa süre sonra kavgaya dönüşen olayda, A.Y. okul koridorunda Hamit Ergün'ü tekme tokat darp etti. Kavga esnasında bir sınıftan başka bir öğretmenin çıkarak araya girmesiyle kavga son bulurken, durum polis ekiplerine bildirildi. Olay yerine gelen polis ekipleri A.Y.'yi gözaltına aldı. A.Y. ve öğretmen Hamit Ergün, karakola giderek birbirlerinden şikayetçi olduklarını söyledi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen A.Y.'nin adli kontrol şartıyla serbest kaldığı öğrenildi.

Kavga anı güvenlik kamerasında

Okul koridorunda güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, A.Y.'nin koridorda bir süre gezdikten sonra sınıfın kapısını açarak öğretmeni dışarıya çağırdığı görüldü. İkili bir süre koridorda konuştuktan sonra A.Y.'nin Hamit Ergün'ü tekme tokat darp ettikten sonra, başka bir öğretmenin araya girerek kavgayı ayırdığı kameralara yansıdı.Öğretmene şiddete hayır

Okul koridorunda öğretmenin darp edilmesinin ardından bazı sendikalar ve okulda bulunan öğretmenler, okul önünde basın açıklaması yaparak, öğretmene şiddeti kınadı.
Eğitimci olduklarını ve şiddetten bıktıklarını söyleyen Türk Eğitim Sen Bursa 3 Nolu Şube Başkanı Altuğ Meşe, "İsteyen istediği gibi elini kolunu sallayıp sınıfa giriyor, öğretmeni sınıftan çıkararak darp ediyor. Biz artık ülkenin gençliğe yol gösteren fertleri olarak daha öncesinde olduğu gibi eğitimin nesnesi değil öznesi olmak istiyor. Gazetelerin üçüncü sayfa haberlerine kadar düşerek bayağılaşan ve her geçen gün sayıları ve niteliği artarak çoğalan eğitimciye şiddet olaylarından bıktık. Sınıfta öğrencilerimizle geleceği, bilimi, aydınlığı konuşurken dışarıya çıktığımızda “Acaba bizi kim bıçaklayacak, kim darp edecek ?” düşüncesiyle yaşamak istemiyoruz. " diye konuştu.
Eğitim Bir Sen 1 Nolu şube başkanı Ramazan Acar, "Biz şiddet kimden gelirse gelsin karşısındayız. Geçmiş dönemde birçok anket ve imza kampanyası yapılmasına rağmen henüz bir yasal güvenceye ulaşamaması bizi üzüyor. Bu her geçen gün daha da artıyor. 2017 yılından beri 95 şiddet vakası gerçekleşmiş. Eğitimciye şiddet uygulayan kim olursa olsun tutuklu yargılanmalıdır. Avukatlık hizmeti eğitimciye verilmelidir. Ayrıca bakanlığımız bizzat bu konulara müdahil olmalıdır. Çünkü biz devletimizin güvencesinde olan bir iş yaparken bunlar bizim başımıza geliyor. Asla dokunulmazlık zırhı gibi bir şey istemiyoruz." ifadesinde bulundu.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Ayten Sertbay 15 Şubat 2020 13:10 Yaa benim kuzum o okulda okuyor ve öğretmenin uyguladığı her hangi bir şiddet yok kamera kayıtları var ve zaten öğretmen “ kamera kayıtlarını izleyebiliriz “ diye veliye söylüyor. Olayı bilmeden birini suçlamak ne kadar kolay

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Hakan baba 16 Şubat 2020 09:50 Öğretmen çocuğa tokat atarken normal, baba öğretmene vurduğunda suç böyle bir durum olur mu. Adam insaflıymış kafasını gözünü kırmamış.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Hakan Baba 15 Şubat 2020 12:54 Öğretmende çocuğa tokat atmış.Atmayacak eğitimci olacak.Dayakla yetişmiş biride gelir ona bunu yapar.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Brs 16 ya cevap 14 Şubat 2020 22:41 Kimse kimseye durduk yerde şiddet uygulamaz demissiniz. O zaman eşinden şiddet gören kadınların hepsi hak mı ediyor. Bu çok komik bi ifade. Öğretmen suçlu da olabilir tabi onu savunmuyorum. Evladınız konusundaki hassasiyetinizi anlıyorum.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Brs16 14 Şubat 2020 17:00 Kimse kimseye durduk yerde şiddet uygulamaz bir öğretmen öğrencisine şiddet uyguluyorsa önce öğretmenin düşünülmesi gerek çocuklarımjzı onlara emanet ediyoruz kaldıki tokat attığı idda edilen bir kız çocuğudur vede 8 yaşındadır benimde çocuğum o okulda okuyor biz öpüp koklamaya kıyamıyoruz yavrularımızı öğretmen gelsin tokat atsın öyle bir dünya yok bende aynını yapardım bu öğretmen hiçde masum değil eskidende bir öğrenciye tokat atmış çocuğu başka pkula yazdırmak zorunda bırakılmış

İlgili Haberler