sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Bursa'da o köye dehşet saçmıştı

Bursa'da psikolojik sorunları olduğu iddia edilen 65 yaşındaki adam tarla yüzünden aralarında husumet bulunan 2 kişiye köy meydanında kurşun yağdırmış, şahıslardan biri hayatını kaybederken diğeri de ağır yaralanmıştı. Yargılanmasına devam edilen sanığın cezai ehliyetinin tam olduğunu bildirdi.

Bursa'da o köye dehşet saçmıştı
- A +

 

Bursa 7. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Rüstem Ö. (64), Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Taraf avukatları ise mahkeme salonunda hazır bulundu.

Mahkeme başkanı, Adli Tıp Kurumundan gelen rapora göre sanığın cezai ehliyetinin tam olduğunu bildirdi.

Duruşmada tanık olarak dinlenen sanığın damadı İbrahim A, öldürme ve yaralama olayını görmediğini ifade etti. 

Kayınpederinin, eşi Resmiye Ö'den yaklaşık 12 yıldır ayrı yaşadığını belirten İbrahim A, "Köyde ve Bursa'daki Göçmen Konutlarında evi vardı. Zaman zaman köye gelip kalıyordu. Maktul Mustafa T, kayınpederimden tarla kiralamış. Ayrıntıları tam olarak bilmiyorum. Kendisi, Mustafa T'den alacaklı olduğunu belirtiyordu. Yaralanan Ali K. ile arasında problem olup olmadığını bilmiyorum." dedi.

Rüstem Ö. ise hakkındaki suçlamaları reddederek tahliye talebinde bulundu.

Sanığın tutukluluğunun devamına ve ayrı yaşadığı eşinin gelecek duruşmada tanık olarak dinlenilmesine karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Nilüfer ilçesi Konaklı Mahallesi'nde 2019 yılının temmuz ayında silahla vurarak Mustafa T'yi (60) öldürdüğü, Ali K'yi yaraladığı ve ardından kaçtığı iddia edilen Rüstem Ö, jandarma ekiplerince gözaltına alınmıştı. Çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanan Rüstem Ö. hakkında cinayet ve silahla yaralama suçundan dava açılmıştı.

İlgili haber için tıklayın.

Nilüfer sokakları kardan temizleniyor

Yorum Ekle

İlgili Haberler