sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Bursa'da o cinayeti sigara izmaritleri çözecek!

Bursa’nın İnegöl ilçesinde işlenen cinayetin sanığı hakim karşısına çıktı.

Bursa'da o cinayeti  sigara izmaritleri çözecek!
- A +

 

Sanık, cinayetin yanlışlıkla olduğunu iddia ederken, maktulün ailesi cinayetin kan davası yüzünden işlendiğini öne sürdü. Olay yerinde bulunan sigara izmaritleri, cinayetin tasarlayarak mı yoksa tesadüfen mi işlendiğini aydınlatacak.
Tutuklu sanık T.Ç., İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Sanık T.Ç., savunmasında, “Bundan 40 yıl önce ağabeyim Ali Ç., maktul Mehmet D.’nin kardeşini öldürmüş. O sıralarda ben daha çocuktum. Daha sonra maktul Mehmet D. de benim ağabeyim Ekrem Ç.’yi yaklaşık 35 sene önce öldürmüş. Ben 35 yıldır İnegöl merkezde ikamet ediyorum. Maktul ile aramızda herhangi bir tartışma ya da kavga olmadı. Olay günü işyerimi oğluma emanet ederek, Dömez Mahallesi'ndeki tarlamızın durumuna bakmak için gittim. Zira satmayı düşünüyordum. Eşimin silahını, oğlumun elinin altında kalmasın diye yanıma aldım, tarlaya gittim. Tarlada havaya ateş ettim. Alkol almadım. Zira araç kullanıyordum. Ondan sonra İnegöl’e dönmek için yola çıktım. O sırada yolun ortasında Mehmet D.’yi gördüm. Korna çaldım ancak yoldan çekilmedi. Durmak zorunda kaldım. Mehmet D., benim bulunduğum aracın kapısını açmak istedi. Ben kapıyı kilitlediğim için açamadı. O sırada ben gaza basıp kaçmak istedim. fakat araba gitmedi. Bunun üzerine araçtan indim. Korkmuştum, zira maktul elini beline atmıştı, elinde de içerisinde ne olduğunu bilmediğim poşet vardı. Tabancamı çektim. Fakat tabancamı çekmem ile birlikte patladı. Kaç defa patladığını hatırlamıyorum. Maktul yere yattı. Aracımı çalıştırarak oradan ayrıldım. Önce İnegöl’e geldim. Oradan da Bursa’ya gittim. O akşam arabada yattım. Aracımı otoparka bıraktım. Otobüsle önce Karacabey, ardından Manisa, ardından da Antalya’ya gittim. Oradan da hatırlamadığım yerleri dolaşarak İnegöl’e geldim ve İnegöl’de yakalandım. Plan kurmam söz konusu değildir. 30 yılı aşkın süredir manavlık yaparım. Benim bu kadar yıl sonra plan kurup, bu şekilde hiçbir sebep yokken sırf 30-40 yıllık mesele yüzünden suç işlemem söz konusu olamaz” dedi.
Mahkeme, olay yerinde bulunan 3 adet sigara izmaritinin, sanık T.Ç.’ye ait olup olmadığının tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilmesine karar verildi. İzmaritlerin sanığa ait olması halinde, tesadüfen işlendiği iddia edilen cinayetin tasarlayarak adam öldürmeye dönüşeceği bildirildi. Bir sonraki duruşma 2 Temmuz 2015 tarihine ertelendi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler