Bursa'da o AVM kapatılıyor!

Gemlik Belediyesi tarafından satış kararı verilen Gemlik Cius AVM’nin satış süreci devam ederken, Belediye’nin uzun yıllardır AVM’den kira alamamasından dolayı açtığı tahliye davasında, mahkeme Gemlik Belediyesini haklı buldu. Belediye dükkanları boşaltmak için AVM’ye ekip gönderdi.

Bursa'da o AVM kapatılıyor!
- A +

 

Mahkeme kararını uygulamak için Gemlik AVM’ye giden İcra Müdürlüğü, Belediye ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri AVM’nin 2. Katını tahliye işlemini yapmak istediklerinde, dükkan sahipleri tahliye edilmemesi gerektiğini ve kiralarını ödedikleri söyleyerek, avukatları Hürkan Karaboğa’yı çağırdılar.

Gemlik AVM’de Belediye Avukatı ile konuşan Hürkan Karaboğa; ‘’Tahliye kararı mahkeme tarafından verildi, biz de konuyu temyiz ettik. Temyiz kararının çıkmasının beklenmesi daha doğru olacaktır. Temyizden haklı çıkacağımıza da inanıyoruz, bunun tazminat boyutu da olacaktır. Kira davalarında zaten en fazla 3 aylık süreçte temyizden karar gelecektir’’ dedi.

Belediye Avukatı ise talimat aldığını ve satışının yapılması için AVM’nin boşaltılmasının kendisine Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz tarafından söylendiğini belirterek, kararı uygulamak için geldiklerinin altını çizdi. Belediye Avukatı; ‘’Ertesi günde Burger King’in bulunduğu katı tahliye edeceğiz’’ şeklinde konuştu.

Av. Hürkan Karaboğa eşyaların Yed-i Emin’e teslim edilmesinin gerektiğini ve Gemlik Belediyesinin davanın tarafı olmasından dolayı eşyaların belediye deposuna kalkmasının uygun olmadığını hatırlattı.

Görüşmelerin sonunda Gemlik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Beki, Belediye Başkan Yardımcısı  Ahmet Avcı ile konuyu görüşeceğini belirtti. AVM esnafı da görüşmeye dahil olmak için Gemlik Belediyesine gitti.

Öte yandan avm'de bulunan bazı esnaflarında dışarıda yer tuttuğu ve işyerlerini buraya taşıyacakları öğrenilirken, tahliye sürecinin ise devam edeceği yetkililerce belirtildi.

KAYNAK:GEMLİKGÜNDEM

Yorum Ekle

İlgili Haberler