Bursa’da MHP'li vekilden dayak iddiası

BURSA’da, 7 Haziran’da MHP’den milletvekili seçilen Tevfik Topçu tarafından dövüldüğünü iddia eden Beytullah Maviçiçek, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Bursa’da MHP'li vekilden dayak iddiası
- A +

 

Olayın 24 Haziran günün merkez Nilüfer İlçesi Üçevler Mevkii’ndeki bir çay bahçesinde meydana geldiğini iddia eden Beytullah Maviçiçek, Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçede olayı anlattı. Kendisinin ülkücü görüşü benimseyen bir kişi olduğunu belirten Maviçiçek, 7 Haziran'da yapılan seçim öncesi sosyal paylaşım sitesinden MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'ı bir kaç kez eleştirdiğini açıkladı.

Olay günü çay bahçesinde otururken, MHP'de geçmiş dönemde il başkanlığını yapan ve 7 Haziran tarihindeki genel seçimlerde partisinden 3'üncü sıra milletvekili seçilen Tevfik Topçu’nun da kızı ve bir başka kadınla geldiğini, yanlarından geçip bir masada oturduklarını kaydeden Maviçiçek, şunları söyledi:

"Bir dakika sonra kendisi masamıza geldi. Ben de ayağa kalkarak milletvekili seçildiği için elimi uzattım ve 'başkanım hayırlı olsun' dedim. Kendisi o esnada bana, İsmet Büyükataman'ı kastederek, 'Başkanım aleyhinde nasıl konuşursun lan!' diyerek bir yumruk ve kafa vurdu. Hemen yanımızdakiler bizi ayırdı. Ben de olayın büyümesini istemediğim için arabama binip uzaklaştım."

Maviçiçek dilekçesinde, Topçu’nun bu saldırının ardından kendisine sosyal medyadan tehdit ve hakaret içeren mesajlar gönderdiğini de öne sürerek, can güvenliğinin olmadığını kaydetti.

Tevfik Topçu ise DHA muhabirinin Maviçiçek’in iddialarıyla ilgili sorusu üzerine, "Bu iddialar doğru değil. Benim ilgilendiren bir durum değil" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler