sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Bursa'da memurlardan eylem!

Bursa’da Sosyal Güvenlik Haftasını il müdürleri SGK binası önünde davul zurna eşliğinde kutlarken, kamu çalışanları ise aynı yerde eylem yaptı.

Bursa'da memurlardan eylem!
- A +

 

Her yıl 11-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası, Bursa’da il müdürleri tarafından davul ve zurna eşliğinde kutlanırken, kamu çalışanları yaptıkları eylemle sıkıntılarını dile getird6i. Büro Memur-Sen'in SGK binasının önündeki eylemine Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker de katıldı. Sosyal Güvenlik Haftasını davul ve zurnayla kutlamadıklarını belirten Şeker, “850 bin üyesi ile Memur-Sen olarak, memurlarımızın dertlerini, kamuda alınan haklarını savunmak için toplandık” dedi.

Memur-Sen olarak bu yıl ağustos ayında iktidar ile masaya oturacaklarını hatırlatan Şeker, “İnşallah kamu çalışanlarının gasp edilen haklarını geri almak için mücadele edeceğiz. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. Kamuda ve SGK’da çalışan arkadaşlarımın Sosyal Güvenli Haftasını kutlayarak, çalışmalarının karşılığını aldığı bir yıl olmasını diliyorum” dedi.

Büro Memur-Sen Bursa Şubesi Başkanı Eyyüp Akbulut, “İnsanlarımızı beşikten mezara kadar ilgilendiren Sosyal Güvenlik Kurumu'nda emekli aylığından yetim aylığı bağlamaya, Bağ-Kur işlemlerinden sigorta işlemlerine, yurt dışındakiler dahil bütün vatandaşlarımıza kadar çok sayıda hizmet verilmektedir. Hizmetin eksiksiz bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştırılması şüphesiz kurumda görev yapan yaklaşık 28 bin memur arkadaşımız tarafından sağlanmaktadır. Ancak bunda en büyük paya sahip olan kurumdaki memurlar göz ardı edilmektedir. Büro Memur-Sen olarak Sosyal Güvenlik Kurumu'ndaki haksızlıklara, adaletsizliklere artık yeter diyoruz. Bizler kurumdaki memur kardeşlerimizin insanca yaşamasını evine gülen yüzle gitmesini istiyoruz. Sosyal Güvenlik Haftası, önce kurumda görev yapan memur kardeşlerimiz mutlu edilerek değer kazanacaktır” diye konuşu.

Kendi çalışanını memnun edemeyen bir kurumun vatandaşlarını da memnun etmesinin mümkün olmadığının altını çizen Başkan Akbulut şunları söyledi:

“Ülkemizin bel kemiği olan kurumdaki haksız uygulamalar yüzünden maalesef memurlarımızın bel kemiği kırılmıştır. Kendinden, ailesinden fedakarlıkta bulunarak büyük gayretle çalışan personele yaptıkları fazla mesai ücretlerinin ödenmemesi tam anlamıyla adaletsizliktir, haksızlıktır. Fazla mesai ücretlerinin ödenmemesi, personelin evine götürdüğü ekmeğe, çocuklarının rızıkına göz dikmekten başka bir şey değildir. Başbakan Ahmet Davutoğlu, memurlar için ‘Fazla çalışma konusunda herhangi bir adaletsizliğe mahal vermeyecek şekilde gereken adımlar atılacak. Ücretlerle ilgili düzenlemeler yapılacak’ dedi. Bizler, fazla mesai ücretleri konusunda Davutoğlu’nun söylediklerinin en kısa zamanda hayata geçirilmesini istiyoruz. Bizler kimseden haksız bir kazanç istemiyoruz. Bizler, fazla mesai yapan memur kardeşlerimizin emeğinin, alın terinin karşılığını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler