Bursa’da masaj salonlarında Ramazan mesaisi! (ÖZEL HABER)

Bursa’da Ramazan ayı dolayısıyla gündüz müşteri bulamayan masaj salonları, iftardan sahura kadar full mesai ile çalışıyor. Randevuların en erken 1 hafta sonraya verildiği masaj salonları, bayrama kadar gece mesaisi yapacak.

Bursa’da masaj salonlarında Ramazan mesaisi! (ÖZEL HABER)
- A +

 

BURSA.COM

Bursa’da son yıllarda masaj salonlarına artan ilgi, Ramazan ayı sebebiyle sektörü sekteye uğratmıştı. Ramazan ayında gündüz saatlerinde müşteri bulamayıp sinek avlayan masaj salonları, çareyi gece mesaisinde buldu. İftardan sahura kadar mesai yapan masaj salonları, randevuları 21.30 ile 02.00 arası alıyor. Ramazan ayı boyunca gece mesaisi uygulamasına geçen birçok masaj salonu, en erken randevuyu yoğunluktan dolayı 1 hafta sonraya veriyor. 5 yıldızlı oteller SPA merkezlerinde bulunan masaj salonları, normal zamanlarda akşam 22.00’da kapatırken, Ramazan ayı dolayısıyla bu süreyi 24.00’a kadar uzattı.

RAMAZAN’A KADAR GECE MESAİSİ!

Ramazan ayında akşam saatlerinde yoğun talep olduğunu belirten masaj salonu işletmecileri, “Ramazan ayında güzdüz saatlerinde hiçbir müşteri gelmiyor. Sinek avlıyoruz desek yeridir. Müşterilerimiz genelde akşam randevu talebinde bulunuyorlardı. Akşam aşırı yoğunluk olunca biz de akşam mesai saatini sahura kadar uzattık. Genelde  21.30 gibi başlayan gece randevularımız, gece 02.00’a kadar sürüyor. En son seansı 02.00 saatinde alıyoruz. Şuanda aşırı bir yoğunluk var. Randevuları genelde 1 hafta sonraya verebiliyoruz. Gece mesaisi uygulamamız ramazan ayı boyunca devam edecek. Bayramdan sonra da normal seyrine dönecek. Bayramda da yoğunluğun süreceğini tahmin ediyoruz” dediler.

Öte yandan Bursa’da 446 masaj salonu faaliyetini sürdürürken, Bursa Emniyet Müdürlüğü Ahlak Bürosu ekipleri tarafından 2014 yılında masaj salonlarına yönelik operasyonda 150 civarında masaj salonu fuhuş yapıldığı gerekçesiyle kapatılmış, aynı yıl 176 masaj salonu açılmıştı.

Bursa'da büyük reklam bütçeleriyle müşteri arayan masaj salonlarının fiyatları da dudak uçuklatıyor. Ortalama 100 liraya yapılan masaj fiyatları, isteğe bağlı ek hizmetlerle birlikte 150 liraya kadar çıkıyor.

 

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler