Bursa'da korku dolu saatler

Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir mobilya fabrikasında çıkan yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Bursa'da korku dolu saatler
- A +

 

İnegöl ilçesinde bir mobilya fabrikasında çıkan yangının kontrol altına alınması için çalışma başlatıldı

Alınan bilgiye göre, 2. Ağaç İşleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB), sandalye üretilen fabrikada henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri, kısa sürede büyüyen alevleri söndürmek için çalışma başlattı.

Yangın nedeniyle sinir krizi geçiren bir kişi ise 112 Acil Servis ekiplerince İnegöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ, ZARAR 6 MİLYON LİRA

Bursa’nın İnegöl İlçesi 2’nci Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Leta Sandalye fabrikasının depo bölümünde ve kısa sürede tüm fabrikayı saran ve belediye ekiplerinin yanı sırada İnegöl, Bursa, Yenişehir ve İnegöl Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin 5 saat süren çalışmaları sonucu söndürüldü. Soğutma çalışmalarının sürdürüldüğü fabrikada yaklaşık 6 milyon liralık zarar meydana geldiği bildirildi.

İTFAİYE BİRİMİ KURULMALI

Yangının ardından yazılı bir açıklama yapan MÜSİAD İnegöl Şubesi Başkanı Halil Malkaç, olay yerine geldiklerinde iki itfaiye aracının bulunduğunu belirterek, "Yangın büyüktü ve İtfaiye ekipleri sanayinin uzak olması nedeniyle geç müdahale edildi. 2’nci OSB’de bu yangınla beraber İtfaiye eksikliği de ortaya çıktı. Bu sanayi alanında gün geçtikçe fabrika sayıları artıyor. Ayrıca çabuk yanıcı maddelerin yer aldığı üretim yapılıyor. Olası yangınlara müdahale için sanayiye bir İtfaiye noktası kurulmalı. Zaman zaman araçların suları bitti. Yangın vanaları bulunmakta zorlanılırken, su sorunu da yaşandı. Buna kısa sürede çözüm bulunmalı" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler