Bursa'da kazalar 3 can aldı

Bursa’da meydana gelen trafik kazalarında biri 5 yaşında çocuk, 3 kişi hayatını kaybetti.

Bursa'da kazalar 3 can aldı
- A +

 

İlk kaza, 8 Haziran’da merkez Yıldırım ilçesi Millet Mahallesi üzerinde meydana geldi. Çanakkale’den Bursa’daki akrabalarının yanına gelen oğlu Şükrü Demir’in hayatını kaybettiği trafik kazasında ağır yaralanan 84 yaşında Fatma Demir, önce Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yoğun bakımda yer kalmadığı gerekçesiyle özel bir hastaneye sevk edilen yaşlı kadın, buradaki 15 gündür süren tedavisinin ardından hayatını kaybetti.

Diğer kaza ise 14 Haziran’da Gündoğdu Köyü piknik alanında meydana geldi. Alkollü olduğu belirlenen Ş.M. (41) idaresindeki 61 VP 838 plakalı araç ile seyrederken içinde 73 yaşındaki Sultan Bulut’un bulunduğu 10 CCA 62 plakalı araca çarptı. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan yaşlı kadın günler süren tedavisinin ardından taburcu edildi. Evine gönderildikten bir gün sonra tekrar rahatsızlanan Bulut, dün hayatını kaybetti.
Kazadan sonra gözaltına alınan sürücü Ş.M. mıcırlı yolda aracının kontrolden çıkması sonucu kazanın yaşandığını söyledi. Şüpheli sürücü, sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

Son kaza ise merkez Yıldırım ilçesi, Mevlana Mahallesi Meltem Sokak üzerinde dün meydana geldi. 25 yaşındaki M.D.’nin kullandığı 16 LCM 36 plakalı kamyonet top oynayan çocuklardan 5 yaşındaki Göksel Korkmaz’a çarptı. Ağır yaralı olarak Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen küçük Göksel’in hayatını kaybettiği belirlendi.

Olaydan sonra firar eden sürücü M.D. ise polis tarafından kısa sürede yakalandı. Sürücü sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler