Bursa'da kanlı düğün sonrası evler kundaklandı! Mahalle sakinlerini korku sardı

Bursa’da Roman düğününde oynama sırası yüzünden çıkan ve 3 kişinin öldüğü silahlı çatışmanın ardından kavganın taraflarından Çedik ailesinin evleri kundaklandı.

Bursa'da kanlı düğün sonrası evler kundaklandı! Mahalle sakinlerini korku sardı
- A +

 

Mahalle sakinleri aileler arasındaki kavganın kendilerine de zarar vermesinden korkuyor. 3 kişi öldüğü olayların ardından gözaltına alınan 11 kişiden 10’u tutuklanmıştı.

Roman düğününde yaşanan kavganın taraflarından Çedik ailesi aynı gece ikamet ettiği Yıldırım İlçesi Vakıf Mahallesi Engin sokaktan taşınmıştı. Ailenin geride bıraktığı bir ev bu gün yandı. Seçim günü meydana gelen yangının kundaklanmadan dolayı meydana geldiği belirtilirken, mahalleli yaşanan kavgada kendilerinin de mağdur olmasından korkuyor.

Olay yerine çağrılan itfaiyenin söndürdüğü baraka şeklide ki evden geriye küller kaldı. Yanana evde yerlere saçılmış tencere ve tavalarla küle dönmüş malzemeler dikkat çekti.

BU KAVGADAN BİZDE ZARAR GÖRECEĞİZ

Evin öğleye yakın bir saatte bilinmeyen bir sebeple yandığını belirten mahalle sakinlerinden Orhan Kurdaş, “Biz oyumuzu kullanıp geldiğimizde yanıyordu. İtfaiyeyi aradık ve gelip söndürdü. İçeride kimse yoktu. Zaten gitmişler, burada kimse yok. Burada Romanlar oturuyordu kavgadan sonra gittiler. İki ailenin oturduğu ev yandı. İçerideki her şey yandı.” dedi.

Mahallede yaşanan uyuşturucu olaylarından yakınan Mesut Kurdaş ise, “Bizler oy kullanmaya gitmiştik, geldiğimizde yangın çıkmıştı, bizde itfaiyeyi aradık. Burada esrarcı da çok. Cumhurbaşkanından da, Başbakandan da yardım istiyoruz. Burada huzur kalmadı. Polisi çağırıyoruz gelip geri gidiyor. En son ne yapalım valinin karşısına mı çıkalım. Bir ben değil, bütün millet şikayetçi.” şeklinde yakındı.

BİZİM EVİMİZİ DE YAKACAKLAR

Kavgadan sonra kaçan Çedik ailesinden bir evin ise kendi evlerine bitişik olduğunu belirten Naim Orak da, şunları söyledi: “Burada Murat ile Kezban’ın oğlu oturuyordu. Kavgadan sonra onlarda kaçıp gittiler. Bu ev bizim evin bitişiğinde olduğu için korkuyoruz. Bizim eve de ızrar gelecek diye korkuyoruz. Oy vermeye gittik, geldiğimizde yanıyordu. Bizde bundan korkuyoruz. Buna bir çare bulunsun.”

Evin yıkılmasını isteyen Nurcan Orak ise “Bu evin buradan kaldırılmasını istiyorum. Sonuçta benim evime zarar gelecek, benim çoluk çocuğum var. İçende tüp var, başka şey var yanıp patlar, çocuklarıma zarar gelir. Burada bulunan onların evleri yıkılsın. O kavgadan sonra o akşam hepsi kaçıp gittiler. Kimse kalmadı burada. Kablolar var bir yansa benim evimde yanacak.” dedi.

31 Mayıs Pazar günü Hacivat Mahallesinde meydana gelen olayda, Roman düğününde oynama sırası yüzünden çıkan silahlı kavgada Güney Marmara Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Efkan Özçimen (34), Saniye Çedik (53) ve Savaş Göcük (34) ölmüştü. Çatışmada 6 kişi de çeşitli yerlerinden yaralamıştı. Kavganın ardından gözaltına alınan M.Ç., A.Ç., C.Ç., C.Ç., M.Ç., S.Ö., S.G., E.Ö., D.Ö., C.Ç. ve E.Ç. gözaltına alınmış, 10’u tutuklanmıştı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler