Bursa'da "Kaçış Evi" oyununa büyük tepki!

Bursa’da 5 milyon Yahudi’nin Almanlar tarafından  katledilmesinin oyun olarak oynanmasına Twitter'da @gezginn55 kullanıcı adlı Lütfi Yiğit'ten tepki geldi.

Bursa'da "Kaçış Evi" oyununa büyük tepki!
- A +

 

Bursa’da son zamanlarda özellikle gençler arasında popüler olan kaçış evi oyununda Nazilerin Yahudilere yapmış olduğu katliamın konu edilmesi kızdırdı. Oyunda Yahudi olup Nazilerden kaçıyorsunuz. Oyunun pankartı da “sabun olduk...”

Mucidinin adını alarak Takagizm olarak da anılan ‘Real room escape’ oyun konsepti, tüm dünyada çok farklı senaryolarla uygulanıyor. Kimi oyunda konuklar bir hapishaneye kapatılırken, kimi oyunda Piramitlere kilitleniyor. Bursa’da ise oyunda Nazi olup Yahudileri katlediyorsunuz.

Japonya’dan çıkan ve tüm dünyayı saran bu oyun; İngiltere, Macaristan, Rusya, ABD gibi ülkelerde çılgınlık boyutuna ulaşmış durumda.

OYUN NASIL OYNANIYOR?

Oyunda, 3 ila 5 kişilik gruplar halinde bir odaya kilitleniyorsunuz. Anahtarı bulup çıkmak için tam 60 dakikanız var. Kapı kapandığında kendinizi çok farklı bir ambiansın içinde buluyorsunuz. Odadaki ipuçlarından yararlanarak çok sayıdaki şifreyi çözüp, son olarak kapının anahtarını bulmaya çalışıyorsunuz.

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler