Bursa'da işçiye su bile yok

Bursa’da perşembe günü iş bırakan Oyak Renault ve Tofaş işçilerinin eylemi sürüyor.

Bursa'da işçiye su bile yok
- A +

 

Ücret adaletsizliğini öne sürerek eylem başlatan Oyak Renault ve Tofaş işçileri, fabrikaların önünde beklemeye devam ediyor. Perşembe gününden beri evlerine gitmeyen işçiler, semaverde çam demleyip, poğaça ve börekle karınlarını doyuruyor. Tofaş fabrikasının önünde ve içerisindeki işçiler karşılıklı tezahürat yaparak birbirlerine destek oluyor. Fabrikanın önüne gelen aileler ise işçilere kıyafet ve moral veriyor.  Tofaş ve Renault fabrikaları dışında Çoşkunöz ve Mako işçileri de iş bırakmıştı.

Fabrika yönetimleri işleri eylemden döndürmek için ise fabrika içinde suları kesti tuvaletleri kapattı. İşçiler seyyar tuvalet, 2-3 tonluk su tankı ile sorununu çözüyor.

Oyak Renault hem içerdekilere hem dışardakilere kumanya veriyordu. Ancak dün itibariyle dışardakilere kumanya ve suyu kesti. Sadece içerdekilere veriyor.

Eylemlerine devam edeceklerini söyleyen işçiler, “Hakkımızı alana kadar devam edeceğiz. Perşembe gününden beri buradayız. Fabrika yönetiminden bizimle görüşen olmadı” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler