Bursa'da işadamlarının ortak görüşü...

Bursalı işadamları 7 Haziran sandığından çıkan sonuçlara göre uzlaşı ortamının gerekliliğine dikkat çekti.

Bursa'da işadamlarının ortak görüşü...
- A +

 

 Dr. Aytuğ Onur: “Milletimiz uzlaşma ve sağduyu istiyor”

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Aytuğ Onur, 7 Haziran 2015 seçimlerinin ardından açıklamalarda bulundu. Sandıktan çıkan sonuçlara göre halkın uzlaşma istediğinin altını çizen Dr. Onur, “Sandıklar şüphesiz demokrasinin en temel unsurlarıdır. Sandıktan çıkan sonuçlara saygı duymak da demokrasinin gereklerindendir” dedi.

BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Aytuğ Onur, seçimlerin Türkiye Cumhuriyeti adına hayırlı olmasını diledi.

Yaptığı açıklamada yarışa katılan tüm siyasi partileri tebrik eden Dr. Onur, sözlerini şöyle sürdürdü;

“BALKANTÜRKSİAD olarak, öncelikle seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz. Demokrasinin en önemli unsurlarından olan sandık sonuçları, bizlere halkımızın uzlaşma istediğini açıkça göstermiştir. Milletin iradesi her şeyin üstündedir. Sandıktan çıkan sonuçlara saygı duymak da demokrasinin gereklerindendir. Bu sebeple her partinin ve her vatandaşın sonuçlara saygı göstermesi gerekmektedir. Ülkemizde sağduyu ortamının oluşması için atılacak adımların destekçisi olacağımızı açıkça ifade etmek istiyorum. Huzur ortamının yakalanması için siyasi partilerimizin ortak bir noktada buluşması gerekiyor. İş dünyası olarak, ekonomik ilerleyişin sürmesi adına, bu buluşmanın mutlak olduğu kanaatindeyiz”

Mescioğlu: Milletin iradesi herşeyin üzerindedir

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ziya Mescioğlu, 7 Haziran seçimlerinin ardından açıklamalarda bulundu. Güven ortamı ve ekonomik istikrarın zarar görmemesi gerektiğini ifade eden Mescioğlu, “Milletin iradesi her şeyin üzerindedir” dedi.

Seçime giren tüm siyasi partileri tebrik eden Başkan Mescioğlu, iş dünyasının üstlendiği daha fazla istihdam sağlama, katma değer üretme ve vergi verme gibi görevlerin aksamaksızın sürmesi için, huzur ortamına ihtiyaç duyduğunu ifade ettiği konuşmasını şu sözler ile sürdürdü;

“Sandıklar, demokrasinin vazgeçilmez unsurlardır. 7 Haziran tarihinde gerçekleşen seçimlerde halkımız, sözünü söylemiştir. Dolayısıyla milletin iradesi de sandığa tecelli etmiştir ve bu irade her şeyin üzerindedir. Bu bağlamda İMSİAD olarak, güven ve ekonomik istikrarın sağlanması gerektiği düşüncesindeyiz. Bugüne kadar artarak süregelen ekonomik gelişmelerin ivme kaybetmemesi için toplumsal bir uzlaşı ve sağduyunun hâkim olması gerekmektedir”

KSİAD Başkanı Yalçın Toy: “Diyalog ve uzlaşı ortamı sağlanmalı”

Kayapa Sanayici ve İşadamları Derneği (KSİAD), 7 Haziran 2015 seçimlerinin ardından meclise girmeye hak kazanan tüm siyasi partileri tebrik etti.

Ülke ekonomisinde uzun süredir süregelen olumlu gelişmelerin ivme kaybetmemesi adına, tüm siyasi partilerin sağduyulu olması gerektiğinin altını çizen Başkan Toy, diyalog ve uzlaşı ortamının gerekliliğine dikkat çekti.

Demokrasilerde sandıkların büyük önemi olduğunu da belirten Toy, sözlerini şöyle sürdürdü;

“7 Haziran 2015 günü milletimiz demokrasilerin vazgeçilmezi olan sandıklara giderek son sözünü söylemiştir. Bu sonuçları olgunlukla karşılamak her vatandaşımızın ve siyasi partimizin görevidir. Bizler iş dünyası temsilcileri olarak, kalkınma hamlelerinin devam etmesi için dialog ve uzlaşı ortamının sağlanması gerektiği düşüncesindeyiz”

BEKSİAD Başkanı Atalay: Ekonominin sekteye uğramaması tek temennimiz.

7 Haziran’da yapılan milletvekili seçimlerini değerlendiren Bebe-Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) Başkanı Halil Atalay, seçimin sonuçların Bursa’ya ve ülkeye hayırlar getirmesini diledi.

Kurulması olası olan bir koalisyon hükümeti durumuna değinen Atalay, şunları söyledi:

“Bu ülkenin ekonomisi, koalisyon hükümetlerinin getirdiği olumsuz gelişmeleri bizzat yaşadı. Koalisyon demek; TL’nin döviz karşısında değer kaybetmesidir, borsanın düşmesidir, faizlerin artmasıdır. Rabbim inşallah o günleri bizlere tekrar yaşatmaz. 2015’in sıkıntılı geçeceği çeşitli kesimler tarafından dile getiriliyordu, fakat seçimlerin böyle neticelenmesi ve seçim kaynaklı olası bir ekonomik kriz, öngörüler arasında yer almıyordu. Şuanda sadece yaşanan gelişmeleri izlemekle yetiniyoruz. Allah’ın izniyle bu günler de gelip geçer ve ülkemiz önüne koyduğu hedeflere kararlı bir şekilde ilerler. Ekonominin sekteye uğramaması tek temennimiz. İnşallah kaos ortamına sürüklenmeyiz ve inşallah bu süreci en az hasarla atlarız. Seçimlerin tekrar şehrimiz, ülkemiz ve milletimiz adına hayırlar getirmesini dilerim.”

Yorum Ekle

İlgili Haberler