Bursa’da hırsızlar işbaşında

Bursa’da sıcak havayı fırsat bilen hırsızlar, açık bırakılan balkon kapılarından girerek evde bulanan altın ve paraları alıp kayıplara karıştı. Emniyet yetkilileri, havaların sıcak olmasına rağmen gece mutlaka kapı ve pencerelerin açık bırakılmaması uyarısında bulundu.

Bursa’da hırsızlar işbaşında
- A +

 

BURSA.COM

Bursa’da sıcak havaları fırsat bilen hırsızlar, açık kapı ve pencereleri görünce affetmiyor. Mudanya’nın Ömerbey Mahallesi’nde R.B. adlı vatandaşın evine açık bırakılan balkon kapısından giren hırsızlar, iki adet  pırlanta  yüzük, bir adet inci takımı, bir adet  geniş altın bilezik   üç  adet   altın seti , iki adet  altın  zincir , iki adet  sade  gerdanlık , üç adet  altın takı, on beş adet  altın yüzük , on adet altın bileklik , yirmi adet  altın küpe ile ceketinin içerisinde bulunan bin 600 lira, iki adet  altın bilezik ve bir adet sahte altın bileziği alarak kayıplara karıştı.

 

SURİYELİ AİLEYİ ‘TAMİRCİYİZ’ DİYEREK SOYDU

Yıldırım ilçesi Yavuz Selim Mahallesi’nde ise, Suriyeli ailenin evine ‘tamirciyiz’ diyerek giren kollarında dövme bulunan iki kadın, yatak odasında çanta içinde bulunan Suriye pasaportu, cep telefonu ve 500 lira parayı alarak kaçtı. Hırsızlık olayı fark eden M.D., durumu polise bildirdi.

Bu arada emniyet yetkilileri, özellikle bayram öncesi evden çıkarken mutlaka kapıların pencerelerin kontrol edilmesi, bayram alışverişlerinde çarşı ve pazarlarda cüzdan, cep telefonu, altın gibi değerli eşyalarına dikkat etmeleri, mümkün olmadıkça kalabalık ortamlara girilmemesi uyarısında bulundu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler