Bursa'da hayvan otelinde yer kalmadı

Bursa'da bayram öncesi, sahipli hayvanlara otel hizmeti veren Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’nde yer kalmadı.

Bursa'da hayvan otelinde yer kalmadı
- A +

 

Bursa'da birçok hayvanın bakımı üstlenen ve onların iyileşmesinde öncülük eden Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi, ayrıca sahiplerinin tatile çıkmasıyla tek başına yaşamlarını devam ettiremeyecek hayvanlara da sıcak bir yuva oluyor.

Bayram tatilini şehir dışında geçirmek isteyen vatandaşlar, kedi ve köpek gibi hayvanlarını bakım ve tedavi merkezinin otel ayrıcalıklarından da yararlanıyor. Bayram tatili sebebiyle bayrama bir hafta kala otel de yer kalamadı. Her yıl olduğu gibi bu yılda evcil hayvanların konaklaması hususunda ciddi bir talep olduğunu ifade eden Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi Cerrahi Uzmanı Dr. Ayşe Yazıcı, ''Bu tesisi 2003 yılında Alaaddinbey hizmet birimleri yerleşkesi içerisinde 7500 metrekarelik bir alan üzerine kurulan tesiste ameliyathane, röntgen ve muayene odaları, laboratuvar, doğum locaları, kuduz müşahede ve karantina bölümleri, kedi ve yavru bölümleri, sokak hayvanı açık gezinme alanları, kaloriferli kafes bölümleri ve sahiplendirme bölümleri yer alıyor. İlk günden bu yana hayvan otelimiz başarı ve yoğunluk ile hizmete devam ediyor. Bayramın yaklaşması ile şehir dışına çıkan, tatil ihtiyacını karşılamak isteyen hayvanseverlerimiz hayvanlarını bizlere teslim ediyor. Maması, bakımları ve sevgimizle birlikte geceliği otelimiz konaklama fiyatı 15 liradır. Hayvanlarımız, bireysel olarak hem kapalı hem de açık bölümlerden oluşan localarımızda bir kaç gün sevdiklerinden ve ailelerinden ayrı kalıyor” diye konuştu.

Hayvanseverlere hem güven hem sevgi sağlayarak, akıllarının rahat olduğu bir tatil geçirmelerini için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya gayret ettiklerini ifade eden Yazıcı, “Onlara şefkat ve sevgi olarak ailelerine eşdeğer bir bakım imkanı sunuyoruz. Bakıcıların üzerlerine titrediği otel misafirleri, kendilerini yalnız hissetmemeleri için özel kap oyuncak ve eşyaları da yanlarına alabiliyor. Sokak hayvanlarının bakımı sebebiyle Otel için sadece 5 tane odamız var. Ama bayram dolayısı ile bu sayıyı 2 katına çıkardık. Şu anda tüm rezervasyonlarımız tamam hayvanseverleri yer olmaması sebebiyle üzülerek de olsa ret etmek zorunda kalıyoruz'' dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler