Bursa'da hamile kadının ölümüne soruşturma

BURSA’nın Gürsu İlçesi’nde 4 aylık hamile 30 yaşındaki Havvanur Bayraklı, evine klima takılırken, öldü. Klima takan görevliler tarafından ölü olarak bulunan Bayraklı’nın cesedi Adli Tıp Kurumu’na kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Bursa'da hamile kadının ölümüne soruşturma
- A +

 

Gürsu İlçesi Yenidoğan Mahallesi’nde oturan 1 yıllık evli ve 4 aylık hamile olan Havva Bayraklı dün saat 16.00 sıralarında yeni aldıkları klimanın montajını yapmak için gelen iki görevliye kapıyı açtı. İşçilerin evde çalıştığı esnada başı dönen Havva Bayraklı yatak odasına giderek dinleneceğini söyledi. Bir süre sonra işlerinin bitmesi üzerine evden ayrılmak isteyen görevlilerin bağırmalarına cevap vermeyen Havva Bayraklı’nın yatak odasına giren iki görevli genç kadını ölü olarak buldu. Montaj elemanlarının bildirmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri araştırma başlattı. Cumhuriyet Savcısı tarafından yapılan inceleme ardından Havva Bayraklı’nın kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için cesedi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

Havvanur Bayraklı’nın bir yıl önce evlendiği eşi Ercan Bayraklı ifadesinde, eşinin troit hastalığı tedavisi gördüğünü ve bir süre önce ameliyat olduğunu söyledi. Bayraklı, "Zaman zaman bayılıyordu. Klima takmaya teknisyenler geldiğinde beni aradı. Bir süre konuştuk. Daha sonra yakınlarım arayarak olayı haber verdi" dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler