Bursa'da gündeme bomba gibi düşen şok zam... İşte yeni fiyatlar

Bursa’da Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşım hizmetlerine  sessiz sedasız zam yapıldı.

Bursa'da gündeme bomba gibi düşen şok zam... İşte yeni fiyatlar
- A +

 

Bursa’da Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşım hizmetlerine 1 yıl aradan sonra yaptığı zam tarife, Bursa Ulaşım A.Ş. tarafından belirlendi, Bursa Ulaşım Koordinasyon Kurulu tarafından da onaylandı. Bursalılar bugünden itibaren toplu taşıma araçlarını zamlı kullanacak. Bursalılar BURULAŞ’tan hiçbir açıklama yapmadan zam yapmasına tepki gösterdi. Bugünden itibaren  Bursa'da otobüs ücreti 2 lira 20 kuruştan 2 lira 50 indirimli tarife ise 1 lira 45 kuruştan 1 lira 65 kuruşa yükseldi!

Bursa'da metro ücreti 2.00 liradan 2 lira 25 kuruşa indirimli tarife ise 1 lira 35 kuruştan 1 lira 50 kuruşa çıktı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BUDO’da 10 gün önce fiyatlarına sessiz sedasız zam yapmış daha önce 22 lira olan tam Mudanya-Kabataş deniz otobüsü tam bilet fiyatı yeni düzenlemeyle 25 lira olmuştu. Gişe veya çağrı merkezinden satış fiyatı böyleyken, internet üzerinden satışta 24 lira uygulanıyor. 10 gün önce yapılan yeni düzenlemeye göre çocuk, öğrenci, 65 yaş üstü ve basın mensubu bilet fiyatları 20-21 lira, şehit, gazi ve yetim bilet fiyatı da 15-16 lira oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Burulaş’ın deniz otobüsü fiyatlarında yaptığı ayarlama, belediye tarafından kamuoyuna duyurulmazken toplu ulaşım hizmetlerine yapılan zamda Bursalılara duyurulmadı.

Belediyenin ve Başkan Recep Altepe’nin hemen hemen her türlü aktivitesinin haber yapılarak medyaya servis edilmesine karşın, ramazan bayramı öncesi BUDO deniz otobüsü fiyatlarında yapılan artışın duyurulmaması şaşkınlık yarattı. BURULAŞ Genel Müdürü Levent  Fidansoy BUDO tarafından yapılan zammın ardından dünyadaki en ucuz deniz ulaşımının BUDO tarafından yapıldığını söyledi.

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler