Bursa'da görenleri hayran bırakan dostluk

Güney Amerika'dan Bursa Hayvanat Bahçesi'ne getirilen 3 yaşındaki 'Hırçın' isimli tapir, günün stresini adeta bakıcısının yaptığı masajla atıyor. Bahçenin Güney Amerika barınağında görevli Hüseyin Kamber ile 'Hırçın' arasındaki dostluk bağı görenleri hayran bırakıyor.

Bursa'da görenleri hayran bırakan dostluk
- A +

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne ait Zoo Park, barındırdığı yüzlerce hayvan sebebiyle kentin en önemli ziyaret yerlerinden. Yeşillikleri ve içindeki göllerle hayvanlara doğal ortamlarını aratmayan parkta bulunan hayvanlar ile bakıcıları arasında yer yer sıcak ilişkiler de kuruluyor. Bunun en güzel örneklerinden biri de Güney Amerika barınağının yeni üyelerinden tapir ile bakıcısı Hüseyin Kamber arasındaki dostluk.

Hüseyin Kamber'in yaptığı masajla yan yatıp ayaklarını yukarı doğru iyice kaldıran tapir büyük mutluluk yaşıyor. Öyle ki bakıcısının masajıyla havyanın yüz hatlarının değişmesi gözlerden kaçmıyor. Hayvanın mutluluğu Kamber'i de sevindiriyor. Kamber, "Tapiri seviyorum, tapir de benden ilgi bekliyor. Kendisini kaşıyınca, sevince bizden daha çok ilgi bekliyor. Biz de onun karşısında hayvanı daha çok seviyoruz ve yaklaşıyoruz. Biz ne kadar ona yaklaşırsak o da bize yaklaşıyor, mutlu oluyor, ben de masajını yapıyorum." dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler