Bursa'da gençlere sosyal medyanın doğru kullanımı anlatıldı

Bursa Kent Konseyi (BKK) Gençlik Meclisi, araştırmaya ve bilgi erişimine ihtiyaç duyan gençlerin siber platformda ve yeni medya araçlarında verimli çalışmalar yapabilmesi amacıyla ‘Medya Gezginleri’ eğitimi düzenledi.

Bursa'da gençlere sosyal medyanın doğru kullanımı anlatıldı
- A +

 

BKK Gençlik Meclisi Sosyal Medya Tanıtım Çalışma Grubu tarafından verilen ‘Medya Gezginleri’ eğitimi, BKK ofislerinde yapıldı. İki süren eğitimde, Ulusal Ajans eğitmenlerinden Pınar Dağ tarafından ‘açık veri erişimi ve veri gazeteciliği’, Hüseyin Duran ise ‘sosyal medya kullanımı’ konuları anlatıldı. Gençlerin uygulamalı olarak bilgilendirildiği programda, Bursa’da araştırmaya ve bilgi erişimine ihtiyaç duyan gençlerin siber platformlarda ve yeni medya araçlarında daha verimli çalışmalar yapabilmesi için uygulamalı eğitim verildi.

Program öncesinde gençleri ziyaret eden BKK Başkanı Semih Pala, Türkiye’nin en aktif ve en güçlü kent konseyi olan BKK’nin gençlerin her alanda bilgilendirilmesi için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Eğitmenlere katkılarından ötürü teşekkür eden Pala, gençleri Kent Konseyi’nin tüm çalışmalarına katılmaya davet etti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler