Bursa’da G20 alarmı!

Kasım ayında Antalya’da gerçekleştirilecek G20 Zirvesi öncesi, Bursa iş dünyasına Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD)’dan çağrı var.

Bursa’da G20 alarmı!
- A +

 

Dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer alan 19 ülke ve Avrupa Birliği Komisyonu'ndan oluşan G20 kapsamındaki G20 YEA (Genç Girişimciler İttifakı)’nın Türkiye ayağını yürüten TÜGİAD’ın Genel Başkanı Rahmi Çuhacı ve Bursa Şube Başkanı Gökhan Onur,  zirve öncesi 3-5 Eylül’de Ankara’da gerçekleştirilecek B20 (Bussiness 20) ve 7-9 Eylül’de İstanbul’da yapılacak G20 YEA toplantılarının duyurusunu Bursa’da yaptı.

Zirveye ilişkin organizasyonların tanıtımını yapmak üzere TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, Genel Sekreter Başak İlisulu, G20 Komisyonu Başkanı Serkan Yazıcıoğlu ve Bursa Şube Başkanı Gökhan Onur basın toplantısı düzenledi. TÜGİAD Bursa Şubesi’ndeki toplantıda konuşan TÜGİAD Genel Başkanı Rahmi Çuhacı, Türkiye’nin dönem başkanlığındaki G20 gündeminin, kapsayıcılık, uygulama ve yatırım olduğunu söyledi. Ticaret, altyapı, kobiler ve yolsuzluğun önlenmesi gibi alt başlıkların bulunduğu gündem doğrultusunda, küresel süreçte daha etkin bir rol almak için kobi ve girişimciliğe önem verildiğini anlattı.

İstanbul, Ankara ve Antalya’da yapılacak toplantıların duyurusunun Bursa’da yapılmasının amacını Çuhacı anlattı. Çuhacı, G20 YEA zirvesine gelecek genç girişimcilerin günübirlik Bursa’ya getirilmesini planladıklarını söyledi. Gökhan Onur ise, toplantıları Bursa’da duyurarak iş dünyasının katılımını sağlamayı amaçladıklarını ifade etti. TÜGİAD’ın Bursa’daki üyeleriyle G20 ülkelerinden gelecek genç girişimcileri bir araya getirebilmek için çalıştıklarını belirten Onur, Bursalı genç işadamlarının da İstanbul’daki toplantıya katılmalarını istedi.

İlgili Haberler