sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Bursa’da eylemler sürüyor

Bursa’da otomobil devleri Oyak Renault ve Tofaş'ta çalışan işçilerin ücret artışı isteğiyle başlattıkları ve birçok fabrika işçisinin de destek verdiği eylem devam ediyor.

Bursa’da eylemler sürüyor
- A +

 

Üretimin durmasına neden olan eylemleri bugün de devam eden işçiler sonuç alıncaya kadar devam edeceklerini belirtiyor. İşçi eylemi nedeniyle Tofaş ve Oyak Renault yönetimlerinin üretime ara vermesine rağmen işçilerin fabrika önünde beklemeye devam ediyor.

Türkiye’nin Ditroit’i Bursa’da Renault ve Tofaş'ta başlayan eylem, diğer firmalara da sıçradı.

Fabrikalar önünde bekleyen işçilere aileleri başta olmak üzere SKT’lar, belediyeler ve bazı partiler de destek oluyor. İşçilerin gıda ihtiyaçları çeşitli sivil toplum kuruluşlar, kişiler, bazı belediyeler ve aileleriin getirdikleri kumanyalarla karşılanıyor. 

İşçiler sosyal medya hesaplarından paylaştıkları fotoğraflarda ise Harranlı William Walles göndermesi yapıyorlar.

William Walles , Kral I. Edward'ın döneminde İngiltere'ye karşı yapılan direnişte vatandaşlarına önderlik eden İskoç şövalyedir. İskoçya'nın en büyük ulusal kahramanlarından Sir William Wallace ülkenin İngiliz egemenliğinden kurtulması için yürütülen uzun mücadelenin ilk yıllarında İskoç direniş kuvvetlerine önderlik etti

Yorum Ekle

İlgili Haberler