Bursa'da direniş yeniden başladı

Bursa'da 15 Mayıs'ta başlayan metal işçilerinin direnişi geçen hafta son bulmuştu ama bugün Bursa'nın bazı fabrikalarında direnişin yeniden başladığı bildirildi.

Bursa'da direniş yeniden başladı
- A +

 

Delphi işçisi üretimden gelen gücünü kullandı, saatler sonra anlaşmaya varılarak eyleme son verildi. Delphi işçisi üretime yeniden başladı..durduran Delphi işçileri işte böyle bir taahhüt aldılar.

Belgede özellikle temsilcilerin tanınması ve yeni bir temsilcilik odası tahsis edilmesi gibi maddeler oldukça dikkat çekici.

Bursa'da son bulan işçi eylemleri tekrar alevlendi. Delphi'deki işçiler saat 14:30dan beri üretimi durdurmuş durumdalar. 4-12 mesaisi için gelen işçilerin iş başı yapmadığı diğer mesaideki işçilerinde de fabrikayı boşaltmadığı gelen bilgiler arasında.

Direnişin sosyal medya örgütlenmesi Metal İşçileri Birliği ise Facebook sayfasında aşağıdaki mesajı paylaştı

İşte o mesaj:

Delphi'deki onurlu işçi arkadaşlarımız Bursa'da direniş ateşini yeniden yaktı.

Haklı taleplerine sırt çeviren, tüm uyarılarına rağmen seslerini duymayan yönetime, tıpkı Reno, Tofaş, Coşkunöz, Mako ve Ototrim'de olduğu gibi üretimi durdurarak yanıt verdiler.

Arkadaşlarımızı bu haklı ve onurlu mücadelede yalnız bırakmayalım. Tofaş, Reno, Coşkunöz, Mako ve diğer fabrikalardan işçi kardeşlerimiz, bu direnişe sahip çıkmalısınız. Delphi işçisini en iyi siz anlarsınız.

Delphi'nin onurlu işçileriyle dayanışmayı yükseltmelisiniz.

Haydı bir hafta önce olduğu gibi Bursa'da dayanışmayı büyütelim.

Delphi işçisi kazanırsa hepimiz kazanacağız!

Yorum Ekle

İlgili Haberler